Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Linnaraamatukogus kõneldakse lastest ja noortest raamatuilmas

14.04.2010

 

15. aprillil kell 10.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis algupärase lastekirjanduse päev „Ilmsi ja ulmsi ehk lapsed ja noored raamatuilmas“. Kirjanduspäeval kõnelevad viimaste aastate laste-ja noortekirjandusest Tartu ja Tallinna ülikoolide õppejõud Ele Süvalep ja Ave Mattheus, kirjandusuurijad Krista Kumberg ja Jaanika Palm, noorkirjanik Kersti Kivirüüt ja mitmed teised.

Kirjanduspäeval tutvustab Tartu Ülikooli doktorant Astra Schults arvutimängu, mille abil saab laps lugema õppida, Tallinna Ülikooli lektor Ave Mattheus võrdleb noorte fantasy-kirjanduse lugemist Läänemeremaades ja Eestis, TÜ kirjandusõppejõud Ele Süvalep käsitleb aga vaeslapselugude nüüdisvariante laste-ja noortekirjanduses.

Noor kirjanik Kersti Kivirüüt räägib oma esimese romaani „Okultismiklubi“ tagamaadest ja üldse Eestimaa esiajaloost. Kirjastamist tuleb rääkima Eesti Ekspressi Raamatukirjastuse vanemtoimetaja Kadi Kaljula. Ettekannetele pakub vaheldust Tamme Gümnaasiumi näitetrupp õpetaja Piibe Leigeri juhendamisel.

Tartu Linnaraamatukogu algupärase lastekirjanduse päev toimub laste- ja noorteosakonna eestvedamisel juba kaheteistkümnendat korda. Lastekirjandusega tihedalt kokku puutuvate kirjandusuurijate, kirjastajate, õpetajate ja raamatukoguhoidjate kõrval on osalema ja kaasa mõtlema oodatud ka teiste elualade esindajad ja lapsevanemad. Kirjanduspäeva täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee.

Täiendav teave: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre, tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee