Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Linnaraamatukogu kutsub sünnipäevanädalast osa saama

05.04.2010

Tartu Linnaraamatukogu tähistab 7. aprillil saabuvat 97. sünnipäeva lugemisaastale kohaselt põhiliselt kirjandusüritustest koosneva sünnipäevanädalaga. 6. – 8. aprillini on keskkogus kavas ettelugemised ja lugemissoovitused, kirjandusõhtu Mihkel Mutiga ja kohtumine lastekirjanik Kristiina Kassiga. Nädala sisse mahub veel kaks teatrietendust: Annelinna raamatukogus annab lastele etenduse raamatukogu nukuteater ja keskkogus astub publiku ette Vilde Teater. 7. aprillil on raamatukogus sünnipäeva puhul erandkorras viivisevabadus.

Lugemissoovitused tuntud inimestelt on linnaraamatukogu sünnipäevakavasse kuulunud juba viiel-kuuel aastal. Tänavu tulevad raamatuid soovitama muusikud Kärt Johanson ja Tõnis Mägi ning kirjanik Kadri Kõusaar ja ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho. Erinevalt raamatusoovitustest on ettelugemised kavas esmakordselt. Kuus raamatukoguhoidjat loevad ette tekste kuue kirjaniku loomingust, väljavalitud autorite seas on näiteks Tove Jansson, Andrus Kivirähk, Hermann Hesse. Ettelugemisi kavasse võttes taheti teha kingitus nägemispuudega inimestele, aga loomulikult on oodatud kõik huvilised.

7. aprilli kirjandusõhtu külaline on Mihkel Mutt, tema vestluspartneriks Janika Kronberg. Ajakirja „Looming“ peatoimetaja, kahekordne Tuglase novelliauhinna laureaat, kirjanik ja kolumnist Mutt on viimasel ajal pühendunud mälestustele. Mälestusteraamatu kolmas, kooliajast kõnelev köide ilmus märtsi lõpupäevadel ning pakub erilist huvi ja äratundmisrõõmu mitte ainult Tartu 8. keskkooli (tänane Tartu Forseliuse Gümnaasium) vilistlastele, vaid teistelegi tartlastele.

Raamatukogu laste- ja noorteosakond korraldab kogu nädala jooksul koolieelikutele otsimismängu „Tähestikudetektiivid 2010“, 3. klasside õpilased on aga oodatud võistlema vanasõnadetektiivi tiitlile. Tulevastele gümnasistidele tutvustatakse arvutiklassis õpilastele vajalikke ja kasulikke andmebaase. Lastega tuleb kohtuma kirjanik Kristiina Kass, kelle sulest on ilmunud toredad lasteraamatud nagu „Samueli võlupadi“ ja „Käru-Kaarel“.

Nädalale panevad punkti kohtumine raamatukoguhoidja Kalju Tammaruga ja Vilde Teatri etendus „Ihata vihata“. Viimase puhul on tegemist tragikoomilise farsiga, milles võtavad mõõtu kaks ilmavaadet. Näidendi kirjutas Toom Õunapuu ja lavastas Lennart Peep.

Kõik sünnipäevaüritused on huvilistele tasuta. Sünnipäevanädala kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee.

Täiendav info: Linda Jahilo 7361 374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee