Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

2010 Linnaraamatukogus esitletakse Helga Nõu uut noorsooromaani

11.03.2010

15. märtsil kell 13.00 esitletakse Tartu Linnaraamatukogu saalis Helga Nõu uut noorsooromaani „Jääauku“. Raamatu andis välja Tartu kirjastus „Atlex“.
„Jääauku“ on uus dramaatiline jutustus tänapäeva noorte probleemidest, aga samaaegselt ka jätk eelmisele, 2008. aastal ilmunud raamatule „Appi!“. Osaliselt kahe raamatu tegelased kattuvad ja kokku moodustavad nad terviku.

Helga Nõu uue romaani kangelased on üsna tavalised noored inimesed, kes muretsevad omavaheliste suhete, õppimise ja elus hakkamasaamise pärast. Tegelaste kaudu kõneleb kirjanik sellistel teemadel nagu narkomaania, homoseksualism, egoism ja saamahimu. Autor näitab, et moodsa ühiskonna elu, ehkki väliselt heades tingimustes, arvuti ja internetiga, ei ole kaugeltki turvaline, vaid paljudele üsna karm.

2009. aastal 75. sünnipäeva tähistanud Helga Nõu on tunnustatud ja viljakas kirjanik, kelle noorsooromaanid „Pea suu!“, „Tõmba uttu!“ ja „Kuues sõrm“ on juba aastaid raamatukogu laenutuste edetabeli eesotsas.

Täiendav info: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre, tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee