Registreeru lugejaks vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

MTÜ Loovkirjutamise keskus ja Tartu Linnaraamatukogu viivad koostöös läbi küsitlust, et selgitada välja lugejaid viimase aasta jooksul enim kõnetanud raamatud. Vasta küsimustele ja osale auhindade loosimises! Küsitluse alusel koostatakse 2018. aasta sügiseks nimekirjad lugejate poolt enim soovitatud raamatutest. Küsitlus on siin

2010 Linnaraamatukogus saab vaadata näitust NATO-st

16.02.2010

 

Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees on 6. märtsini avatud näitus „NATO 60. Eesti - NATO 5“. Fotomaterjali ja eestikeelse taustainfo abil annab väljapanek ülevaate NATO ajaloost, Eesti teest NATO-sse ja osalusest alliansi tegevuses.

Näitus püüab anda vastuse sellistele küsimustele nagu: milline oli maailma julgeolek 60 aastat tagasi, kui asutati NATO, ja milline on olukord tänapäeval; mis võib allianssi ees oodata tulevikus; mida saab Eesti NATO-sse kuulumisest ja mida annab omakorda alliansile?

Näitus koostati möödunud aastal tähistamaks NATO asutamise 60. aastapäeva ja viie aasta möödumist Eesti liitumisest NATO-ga.

Näitus valmis Eesti NATO Ühingu koostöös Eesti Välisministeeriumi ja Eesti Sõjamuuseumiga, materjali on kokku pannud muuseumi direktor Kristjan Luts. Varem on näitust eksponeeritud Tallinnas, Pärnus ning Eesti saatkonnas Stockholmis.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee