Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2010 Lugemisaasta toob kirjastuse Petrone Print autorid Lutsu raamatukokku

15.02.2010

18. veebruaril kell 18 saab Tartu Linnaraamatukogu saalis avalöögi kohtumisõhtute sari Tartu kirjastuse Petrone Print autoritega. Esimesel õhtul on külas kirjastuse juht Epp Petrone ja raamatu „Minu Nepaal“ autor Kaia-Kaire Hunt.

Kohtumisõhtul annab Epp Petrone ülevaate kirjastuse „Minu…“ sarjast ning Kaia-Kaire Hunt räägib oma raamatust „Minu Nepaal“. Kaia-Kaire Hunt leidis iseenda ning elu, mis talle rahulolu ja õnnetunnet pakkus, elades Nepaalis ja töötades vabatahtlikuna kohalikus lastekodus Himaalaja jalamil. Raamatu- ja reisijutu juurde näidatakse pilte ning müügil on sarja raamatud.

Petrone Print on 2007. aastal Tartus tegevust alustanud väike ja paindlik kirjastus, mis avalikkuse jaoks seostub ennekõike „Minu…“ sarjaga. Sarja esimene raamat oli Epp Petrone „Minu Ameerika“, mis lugejates kohe huvi äratas. Tänaseks on sarjas ilmunud 16 raamatut, mis viivad lugeja koos autoriga rändama juba kõikidesse maailmajagudesse välja arvatud Antarktika.

Kirjanik ja kriitik Kärt Hellerma on „Sirbis“ ilmunud arvustuses „Avanevad uksed: eestlasest maailmakodanikuks“ kirjutanud: „Uus sari avardab meie kirjanduspilti harjumuspärasest sootuks teistsuguses suunas: lihtsas, selges formaadis reisikiri sulandab orgaaniliselt kokku nii reisijuhi kui ka autori isikuportree, võimaldades lugejale ühel ajal tutvust mõne Eestist erineva paigaga ja mõne kindla elustiiliga“.

Tartu Linnaraamatukogus on sarja raamatud ülipopulaarsed: viis raamatut mahtus 2009. aasta eesti kirjanduse TOP 50 sisse (millest enamuse moodustab koolikirjandus) ning sarja raamatutel on pikad lugemisjärjekorrad.

Kohtumisõhtud kirjastuse Petrone Print autoritega hakkavad Lutsu raamatukogus toimuma kord kuus ja kui huvilisi jätkub siis kogu lugemisaasta vältel, tehes pausi siiski suvel. Kuna kirjastus on lisaks „Minu…“ sarjale andnud välja muudki, nt. lasteraamatuid, noorte autorite üllitisi ja rohelist mõttelaadi populariseerivat kirjandust, siis saab ka kohtumisõhtute sisu olema mitmekesine.

Täiendav info: Krõõt Kaljusto-Munck tel 736 1 396

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee