Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Raamatukogupäevad pakuvad kohtumispaika raamatukogus

2014 Raamatukogupäevad pakuvad kohtumispaika raamatukogus

17.10.2014

 

20. oktoobril algavad üleriigilised raamatukogupäevad “Kohtume raamatukogus”, mis kestavad 30. oktoobrini. Raamatukogupäevad  annavad  võimaluse kohtumisteks, aruteludeks ja omavaheliseks mõõduvõtmiseks raamatukoguhoidjatele endile, aga ennekõike pakuvad nad põnevaid sündmusi kõigile raamatusõpradele ja kultuurihuvilistele. 

Tartu Linnaraamatukogus võtab Olev Remsu kokku Supilinna triloogia, Kristiina Ehin koos ansambliga “Naised köögis” esitleb videot “Agulivalss”, toimuvad kirjanduskohvikud ja avatud on mitu raamatuga seotud kunstinäitust.

Linnaraamatukogus algavad raamatukogupäevad näituste avamisega. 21. oktoobril kell 16 avatakse raamatunäitus “Tartu kirjastused 1940. aastatel: vabast riigist okupatsioonidesse”, mis on seitsmes näitus Tartu kirjastuste tegevust ja väljaandeid tutvustavast sarjast. Samal päeval kell 17 avatakse köitekunstinäitus “`Kaitstud avatus”, mille aluseks on Peep Ilmeti kogumik “Sõõlatud luule”. Raamatukogus saab vaadata eesti tuntud graafiku Naima Neidre originaalillustratsioonide näitust ja slovaki graafiku Vitazoslav Chrenko eksliibriste näitust.

23. oktoobril kl 17 algab kirjandusõhtu “Supilinn on meie pealinn”. Ühelt poolt on see Olev Remsu Supilinna triloogia viimase raamatu “Supilinna armastajad” II osa esitlus, teiselt poolt aga tagasivaade triloogiale tervikuna. Olev Remsule tuleb vestluskaaslaseks Elle-Mari Talivee Underi ja Tuglase Kirjanduskeskusest.  30. oktoobril astub publiku ette paljude luulelugejate lemmik Kristiina Ehin koos ansambliga “Naised köögis” (kontsert toimub Linnamuuseumi saalis!). Autorilaulude vahepalaks loeb Kristiina oma luuletusi ja jutte ning esitletakse ansambli esimest muusikavideot “Agulivalss”.

Juba aastatepikkuse traditsiooniga kirjanduskohvikus on 30. oktoobril vaatluse all A. S. Byatt’i romaan “Lumm”, mida aitab analüüsida õppejõud ja tõlkija Ene-Reet Soovik. Esmakordselt avab uksed  spetsiaalselt noortele mõeldud pop-up kirjanduskohvik. Selle õhtu fookuses on James Dashneri menuraamat “Labürindijooksja”.  Lapsi oodatakse raamatukokku raamatuhaldjate päevale, mille külaliseks on lastekirjanik Kadri Hinrikus, lapsevanemaid kutsutakse aga Herbert Masingu kooli direktori Tiina Kallavuse loengule ”Jonn ja probleemsed lapsed”. Kahel päeval müüb raamatukogus soodalt raamatuid kirjastus Fantaasia.

Raamatukogupäevade täielik kava on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee.

Kohtume raamatukogus!

Täiendav info: Linda Jahilo, tel 736 1374

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee