Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Naima Neidre illustratsioonid ja Vitazoslav Chrenko eksliibrised Tartus näitusel

2014  Naima Neidre illustratsioonid ja Vitazoslav Chrenko eksliibrised Tartus näitusel

 

14. oktoobril kell 16 avatakse  Tartu Linnaraamatukogu II ja III korruse fuajees graafik Naima Neidre originaalillustratsioonide näitus ning muusikaosakonna galeriis slovakkia graafiku Vitazoslav Chrenko eksliibriste näitus “Maagilised detailid”.

 

1970. aastate algusest tänaseni on Naima Neidre üks Eesti silmapaistvamaid graafikuid. Ta on lõpetanud Tartu Kunstikooli dekoratiivkujunduse ja Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Vabagraafika loomise kõrval on ta illustreerinud ligi kolmkümmend kirjandusteost. 

 

Neidre on  loonud illustratsioone näiteks Lydia Koidula, Hando Runneli, Rein Raua, Dylan Thomase teostele, ta on  illustreerinud eesti haikude valimiku “Kõik siin maailmas”.  Näitusel Tartu Linnaraamatukogus on eksponeeritud üheksa teose originaalillustratsioonid, enamasti sule-  või pliiatsijoonistused. Vaatamiseks on väljas teiste seas illustratsioonid Ene Mihkelsoni valikluulekogule “Kaalud ei kõnele” (2003),  Uku Masingu “Luule” IV osale  (2003), Riina Trummi luulekogule  “Taivakõ mu elo Laivakõ” (2013).

 

Vitazoslav Chrenko (s. 1952) on slovaki kollektsionäär, graafik ja publitsist, kes oma isa, tuntud graafiku Viktor Chrenko (1921 –2010) jälgedes jätkab perekonna traditsioone. Kunstnikuna on Chrenko  suureks lemmikuks eksliibrised, mille loomiseks kasutab ta linoollõiget ja kombineeritud tehnikaid. Kunstnik sõidab ise Tartusse näitust üles panama.

 

Chrenko elab ja töötab Hlohoveci linnas, kus alates 1997. aastast korraldatakse rahvusvahelisi laste eksliibriste konkursse, olles konkursi kaaskorraldaja ja žürii esimees. Tartu linna ja Tartumaa lapsed on Linnaraamatukogu vahendusel juba aastaid Hlohoveci eksliibrisekonkursil ja töötubades osalenud ning konkursilt ka auhindu koju toonud.

 

Kuna näitused paiknevad raamatukogu kolmel korrusel, siis näituste avamisega alustatakse kell 16 II korrusel ja liigutakse edasi muusikaosakonna galeriisse IV korrusel. Näitused on avatud 12. novembrini.

 

Täiendav info: tel. 736 1374

 

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee