Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Nädal vene kirjandusest ja kultuurist Tartu Linnaraamatukogus

18.09.2014

19. septembrist kuni 27. septembrini toimub Tartu Linnaraamatukogus vene kirjanduse ja kultuuri nädal, millest osa saama oodatakse nii eesti kui ka vene keelt kõnelevaid kultuurihuvilisi kaaslinlasi. Tänavu juba üheksandat korda toimuva nädala kavas on loenguid kirjandusest ja kultuuriloost, luulekava Mihhail Lermontovi loomingust, autorilaulu kontsert, kohtumine lastekirjanikuga ja muudki.

Vene kirjandusele ja kultuurile pühendatud nädala korraldaja Yaroslava Shepeli sõnul on üheksa aasta jooksul kasvanud kirjandusnädal kirjanduse ja kultuuri nädalaks, sest lisaks kirjandusõhtutele on kavas olnud filmiõhtud, juba traditsiooniks on saanud kultuuriloolised loengud ja kontserdid. Tänavuse nädala märksõnadena võib nimetada vene kirjandusloo tähtpäevi, Petseri kloostrit ja Eesti ainesega seotud kirjandusteoseid.

Suureks õnneks peab Y. Shepel aga seda, et Tartusse oli võimalik kutsuda Peterburi Euroopa Ülikooli professor Sergei Daniel, kes on sel aastal Juri Lotmani stipendiaat Tallinna Ülikoolis ja peab Tartus loengu “Boriss Pasternak ja maalikunst”.

Õige varsti, 15. oktoobril möödub 200 aastat Mihhail Lermontovi sünnist ja seda sündmust märgib nädala kavas Vene Draamateatri näitleja Sergei Tšerkassovi luulekontsert “Ingel” 25. septembri õhtul. 22. septembril toimub Ljudmilla Mesropjani ja Vladimir Ištšenko kontsert “Sügisdialoog” Bulat Okudžava ja Juri Vizbori lauludest. Kuigi Okudžava sünnist möödub tänavu 90 ja Vizbori sünnist 80 aastat, ei ole nende laule unustatud.

Kava kokku pannes oleme püüdnud leida Eesti ja Vene kultuuri kokkupuutepunkte. Nii peab TÜ  professor Ljubov Kisseljova 19. septembril loengu Petseri kloostri ja Eesti sidemetest, järgmise nädala kirjanduskohvikus on vaatluse all lugejate seas väga populaarne arhimandriit Tihhoni (Ševkunov) raamat “Mittepühad pühakud”, mis jutustab Petseri kloostri munkadest. 

25. septembril tuleb lugejatega kohtuma lasteraamatute autor ja illustraator Eduard Kont Sillamäelt. Tema raamat “Kivist südamete linn: Tallinna jõulumuinasjutt” autori kaunite illustratsioonidega on ilmunud nii eesti kui ka vene keeles. Tartlased ootavad kindlasti põnevusega Tallinna Ülikooli õppejõu Aleksander Danilevskiy kirjandusloengut, mis toimub 27. septembril.

Korraldajad loodavad, et ka tänavu toob kirjandus- ja kultuurinädal ühte saali kokku erinevatest rahvustest huvilised. Kõik üritused on osalejatele tasuta ning nädala täpne kava on väljas raamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee

Täiendav teave: Yaroslava Shepel tel 736 1383 või 55 677354

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee