Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Raamatukogu kümme päeva kinni, enne veel viivisevabadus

10.06.2014

Linnaraamatukogu on juuli alguses kümme päeva suletud

Tartu Linnaraamatukogu kutsub oma lugejaid veel enne suve algust raamatukogu külastama, sest jaanipäevaeelne nädal on viivisevaba, pärast jaanipäeva on raamatukogu lühemalt lahti ja alates 30. juunist kuni 9. juulini hoopis suletud.

16. juunist – 21. juunini saab linnaraamatukogus viivisetasu maksmata tagastada kauaks kätte ununenud raamatuid, heliplaate, filme jne. Viivisevabadus kehtib kõigi laenutuste, st 21-päevaste, 7-päevaste ja 24-tunniste kohta.

Alates 25. juunist – 19. augustini töötab raamatukogu suvise töögraafiku alusel ja on lühemalt lahti. Keskkogu ja harukogud on avatud tööpäevadel kell 10 –18, nädalavahetustel on raamatukogu kinni.

30. JUUNIST – 9. JUULINI on raamatukogu arvutikataloogi uuendamise tõttu SULETUD. Seetõttu nihkub juba praegu tagastustähtaeg tavapärasest kolmest nädalast kaugemale.

30. juunist 9. juulini on tööpäeviti kell 10 – 19 avatud ainult Raekoja platsi lugemistuba (Raekoja plats 11). Seal saab kohapeal lugeda ajalehti ja ajakirju, kasutada Internetti ja printida. Lugemistoas võetakse vastu tagastatavad raamatud, ajakirjad, CD-d jms, aga laenutust ei toimu.

Raamatukogu sulgemise põhjuseks on arvutikataloogi uuendamine, mis sisuliselt seisneb e-kataloogi ESTER Tartu ja Tallinna andmebaaside liitmises. Kui seni oli kasutusel kaks arvutikataloogi, Tartu ja Tallinna oma, siis alates 9. juulist saab neid olema üks – Tartu ja Tallinna raamatukogude ühine e-kataloog ESTER, mille aadress on www.ester.ee.

Kahe arvutikataloogi andmebaaside liitmine on mahukas töö ja sellega seoses ei ole Tartu arvutikataloogis 23. juunist kuni 9. juulini võimalik kasutada iseteeninduskeskkonda Minu ESTER, ka e-kataloogi kasutamisel võib esineda häireid.

Uues ühendatud kataloogis ei kajastu kasutajate poolt Tartu süsteemis salvestatud kaustad ja otsingud ning varasemate laenutuste ajalugu. Lugejad, kes tahavad andmeid enda jaoks säilitada, peaksid need juba enne jaanipäeva (kindlasti aga enne 30. juunit!) salvestama isiklikule andmekandjale.

Tartu Linnaraamatukogu palub ebamugavuste pärast vabandust ja loodab, et uuendatud arvutikataloog pakub kasutajale rohkem valikuid. Lugejatele soovitame laenata endale piisavalt lugemisvara, et raamatukogu kinnioleku aeg valutult üle elada.

Täiendavat teavet jagab e-kataloogi ESTER arendaja ja haldaja Eesti Raamatukoguvõrgu Konsortsium (www.elnet.ee).

Täiendav info raamatukogust: infosüsteemide peaspetsialist Küllike Lutsar tel 736 1378 või direktor Asko Tamme tel 736 1371

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee