Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Rannaraamatukogu avab Tartus kümnenda hooaja

9.06.2014

Linnaraamatukogu avab 10. juunil koostöös malevlastega rannaraamatukogu juubelihooaja. Vabaõhuraamatukogu on Tartu Linnaraamatukogu ja MTÜ Öökull õpilasmaleva linnarühma koostööprojekt, mille käigus 13.-18. aastased noored laenutavad rannas suvitajatele raamatuid, ajakirju ja värskeid ajalehti ja saavad sel kombel tutvust teha raamatukoguhoidja ametiga.

Rannaraamatukogu töötab teisipäevast laupäevani kell 11-18. Tänavu on lugemisvara võimalik laenutada kahes rannas: 10. juunist kuni 12. juulini Anne kanali ääres ja 15. juulist kuni 16. augustini Emajõe rannas Lodjakoja juures.
Raamatuvalikus on peamiselt meelelahutuslik kirjandus, samuti valik eriala- ja nipiraamatuid ning ära pole unustatud ka lapsi. Eelnevate aastate kogemusele toetudes on suurem rõhk pandud erinevatele ajakirjadele ja värsketele ajalehtedele. Lugemismaterjal on rannaraamatukogus nii eesti kui ka vene keeles.
Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia ja seepärast on kõik lugejad, kelle jaoks rannaraamatukogu valik napiks jääb, on oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis jaanipäevani on avatud tavapärastel aegadel. Alates 25. juunist töötab raamatukogu suvise töögraafiku alusel ja on avatud tööpäeviti 10 –18. 30. juunist – 9. juulini on raamatukogu e-kataloogi Tartu ja Tallinna andmebaasi liitmise tõttu aga hoopis suletud.
Rannaraamatukogu on avatud ainult ilusa ilmaga. Kui ilm ei soosi rannas olemist, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogus, mängivad lastega lauamänge või loevad neile ette muinasjutte, korrastavad riiuleid, kontrollivad tagastatud filme ja teevad teisi raamatukogutöid.
Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja puhkajad leiavad endale rannast meelepärase lugemisvara ja tegevuse.
Täiendav info: raamatukogu personalijuht Ewa Roots tel 736 1399, 55 983636

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee