Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Ove Büttneri värvimaailm näitusel

26.05.2014

28. mail kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis Ove Büttneri maalinäitus “Punane ja roheline”. Värviküllasel näitusel, millega kunstnik märgib 37 aasta pikkust tegutsemist õlimaalijana, on valdavalt eksponeeritud äsja valminud pildid.

Peamiselt koloristina tuntud maalikunstnik on väärtustanud ajaloolisi maalitehnikaid, nii laseermaali kui ka 20. sajandi algusaastaist tuttavat puäntillistlikku maalitehnikat. Kunstnik on mõtisklenud puäntillismi üle (ta ise eelistab ingliskeelset terminit pointillism) ja kirjeldanud oma tehnikat järgnevalt:

“Mis on primaarne – kas punktide/täppide abil vormi modelleerimine või üldmulje, välisilme, päikesevalguse käes värelev õhk, milles murduvad heledad, selged, puhtad, segamata toonid spektri ulatuses? .... Erinevalt neoimpressionistidest ja puäntillistidest ei maali mina kunagi valgele lõuendile, vaid maalin pildi eri värvi (asuursinise, lasuurrohelise või roosaka) krundi peale laseerivalt, s.o poolläbipaistvalt puna-rohe-kollakate toonidega, mille järel võib asuda n-ö täpitama.“

Ove Büttner on sündinud 1959. aastal Tallinnas ning õppinud 24. ja 46. keskkoolis. 
1989. aastal lõpetas ta Eesti Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali eriala, tema juhendajaks oli Enn Põldroos. Aastatel 1981–1983 oli ta ENSV Riiklikus Kunstimuuseumis restauraator, hiljem aga on tegutsenud vabakutselise kunstnikuna. Ove Büttner on aastast 1990 Eesti Kunstnike Liidu liige. Tema töid on eksponeeritud Saksamaal, Rootsis, Soomes, Kanadas ja Eesti kunstigaleriides.

Tartlastel on olnud võimalus nautida kunstnik Ove Büttneri loomingut linnaraamatukogu ruumides juba alates 2006. aastast, enamasti ajal, mil kevadest saab suvi. Näitus „Punane ja roheline“ on avatud muusikaosakonna galeriis ning II ja III korruse fuajees kuni 26. juunini tööpäevadel raamatukogu lahtioleku aegadel.

Kontakt:
http://ovebüttner.eu/
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee