Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Prima Vistale tuleb saksa kirjanik-stsenarist Klaus-Peter Wolf

25.03.2014

Kirjandusfestivali Prima Vistat külastab menukas saksa kirjanik Klaus-Peter Wolf, kelle laste- ja noorteraamatud on laia vastukaja leidnud ja kriminaalromaanid bestsellerid. Koos Wolfiga tuleb festivalile tema abikaasa, tuntud lastelaulude kirjutaja ja saatejuht Bettina Göschl.

Saksa tuntud kirjanik ja stsenarist Klaus-Peter Wolf on kadestamisväärselt produktiivne autor, kes on välja andnud üle 60 raamatu lastele, noortele ja täiskasvanutele ning kirjutanud teist sama palju stsenaariume (tele)filmidele. Tema jaoks on tavaline kohtuda rohkem kui paarsada korda aastas oma lugejatega ja anda igal aastal välja uus raamat.

Ka Eesti kirjandussõpradele ei ole Wolf tundmatu. 1990. aastal ilmunus temalt “Rock’n roll ja ridamaja”, mis on vaimukalt jutustatud lugudega naerutanud juba mitme põlvkonna lugejaid. Eesti keelde on tõlgitud veel Wolfile tuntuse toonud varasem romaan kriminaalsest noortekambast “Purgiõlu ja frikadellid” (2003) ning noortekrimka “Nohik” (2011).

Kuigi Wolfi laste- ja noorteraamatud on laia vastukaja leidnud, tõid kirjanikule tõelise tuntuse tema stsenaariumide põhjal vändatud filmid. Wolf on kirjutanud stsenaariume saksa kultussarjadele nagu „Kuriteopaik“ („Tatort“) ja „Politseikutse 110“ („Polizeiruf 110“) ning stsenaristi kätt on tunda ka tema kriminaalromaanides. Seejuures ligi kümmekond viimast aastat ongi Wolf pühendunud just Ida-Friisi-aineliste kriminaalromaanide kirjutamisele. Kirjaniku kriminullid on Saksamaal bestsellerid ja sarja teine raamat “Ida-Friisi veri” ilmub festivali eel ka eesti keeles kirjastuses Atlex.

Wolf on kirglik lugude jutustaja, kelle kirjanduslik kreedo on maksimaalne tõepärasus: ladusad dialoogid ja usutavad karakterid, põnevuse loomine, reaalsuse ja fiktsiooni meisterlik sidumine. Selle kõige taga peitub aga tõsine töö. Nimelt on Wolfile iseloomulikud hämmastavad ja julged meetodid oma raamatute jaoks materjali kogumisel. Näiteks on ta olnud mootorratturite jõugu liige, et tundma õppida miljööd ja siduda sealne elulähedus oma tekstidesse.
Klaus-Peter Wolf sündis 1954. aastal Ruhri tööstuspiirkonnas Gelsenkirchenis. Tema kirjutamisanne avaldus varakult. Juba 8-aastaselt pani ta kirja ja müüs koolikaaslastele esimesed lood, 14- aastaselt ilmusid esimesed jutud trükist ja koos gümnaasiumi lõpetamisega tuli esimene kirjandusauhind. Wolf on õppinud ülikoolis mõned semestrid juurat, töötanud evangeelses noortekodus, lasknud tegevjuhina pankrotti kirjastuse ja aidanud Nicaraguas rajada trükikoda. Ta on kuulunud kommunistlikku parteisse ja astunud pärast Nõukogude Liidu külastamist sealt pettunult välja.

Juba kümmekond aastat elab Klaus-Peter Wolf Põhjamere äärses Nordenis, Saksamaa armastatud suvituspiirkonnas. Põhjamere rannik, mõõnameri, hooajal suvitajatega täituvad saared on Wolfi Ida-Friisi krimisarja tegevuspaik. Aastatel 2007–2014 on sarjas ilmunud 8 romaani, neis kõigis juhib juurdlust komissar Ann Kathrin Klaasen.

Klaus-Peter Wolfi raamatuid on tõlgitud 24 keelde ja müüdud üle 8 miljoni eksemplari. Tegemist on tõelise rahvakirjanikuga, kes on edukuse saavutanud lugejate siira poolehoiu kaudu.
Täiendav info: Linda Jahilo tel 7361 374, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee