Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Linnaraamatukogus avati nahadisaini tudengite ülevaatenäitus

28.03.2014

Tartu Linnaraamatukogu IV korruse fuajees on 19. aprillini avatud Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) nahadisaini osakonna tudengitööde ülevaatenäitus „HAKKA(B) LOOMA!“ . Külastajatele antakse ülevaade nahadisaini osakonna IV kursuse nelja õppeaasta loomingust.


Nahk on inspiratsiooniallikaks, mis annab võimaluse luua erinevaid tarbeesemeid: köiteid ja aksessuaare - kindaid, kotte, kingi. Valminud taiestes on näha õpingute jooksul omandatud klassikalisi töövõtteid, millesse on põimunud nii uudseid kaasaegseid ideid kui ka igaühe isiklik käekiri.
Tudengite sõnul on nad lisaks õpingutele oma koolis omandanud kogemusi käies praktikatel erinevates firmades. Tudengite vahetusprogrammi Erasmus raames on olnud võimalus end täiendada ka väljapool Eestit.
Üliõpilased ise iseloomustavad end nii. “Meie kursusele on kokku sattunud viis omanäolist, küllalt ambitsioonikat isiksust, kes on avastanud nahakunsti eriala enda jaoks väga erinevaid teid pidi - leidub nii matemaatika, ajaloo kui ka rätsepa haridustaustaga inimesi. Siiski ühendab meid kirg naha kui materjali vastu ja tahe siduda oma tulevik valitud erialaga.“
Näitusel osalevad: Liina Adamson-Ehte, Liina Alljärv, Anneli Alton, Karolin Kallas, Kadri Teenu.
Tudengite töid on juhendanud: Rutt Maantoa, Tõnu Ojaperv, Maila Käos, Kadri Paloveer, Kaia Lukats, ja Silli Peedosk. 
Täiendav info: Kaia Lukats (üks juhendajatest) See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee