Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva ja kutsub osalema fotomängus “Linnalood”

31.03.2014

7. aprillil möödub 101 aastat Tartu Linnaraamatukogu asutamisest. Seoses läheneva sünnipäevaga kuulutab linnaraamatukogu välja 1. –11. aprillini kestva fotomängu “Linnalood”. Mäng pakub osalejatele avastamisretke Tartu ajalukku ja kutsub linnas jalutades seda fotodel jäädvustama. Sünnipäevanädala üritused toimuvad raamatukogus 4. –10. aprillini, lasteprogramm on 1. –3. aprillini.

Mäng koosneb küsimustest ja ülesannetest. Õige vastuse või lahenduse leidmisel on osalejatele abiks linnaraamatukogu koostatud andmebaasid "Tartu kodulugu" (http://ise.elnet.ee/) ja "Tartu ilukirjanduses" (http://teele.luts.ee/) ning e-kataloog ESTER (http://tartu.ester.ee/search*est/t). Mängu teises pooles tuleb osalejatel läbida teatud teekond Tartu linnas ja jäädvustada sihtpunktid fotodel.

Mängust võib osa võtta üksi või kuni 3-liikmelise võistkonnaga. Ülesannetelehti jagavad soovijatele 1.- 7. aprillini keskkogu II korruse erialakirjanduse saali töötajad.
Vastuseid ja pilte oodatakse meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. ajavahemikus 7. –11. aprillini. Mängu võitjatele on auhinnaks raamatud (millel seos Tartuga) või eelmisel aastal ilmunud heliplaat “Lutsuvad kivid. Kirjanikud muusikas”.

Lisaks fotomängule on sünnipäevakavas arvukalt kohtumisi kirjanikega nii lastele kui täiskasvanutele, üks filmiõhtu ning luule- ja muusikaõhtu. Lugejatega tulevad kohtuma populaarsed autorid Mart Kadastik, Indrek Hargla ja Avo Kull, lugemissoovitusi jagavad Janika Kronberg ja Mae Lender. Ühe õhtu sisustavad luule ja muusikaga Indrek Hirv ning Toomas Lunge. Tähistamaks suure klassiku 450. sünniaastapäeva linastub keskkogu saalis Ella Agranovskaja ja Nikolai Šarubini dokumentaalfilm “Shakespeare Shakespeare’i vastu”.

Aprilli esimestel päevadel tulevad linnaraamatukokku lastega kohtuma Kätlin Kaldmaa, Wimberg, Juhani Püttsepp ja Inga Ivanova. Kolmel päeval, 7. –9. aprillini kõlavad keskkogu III korruse fuajees katkendid heliraamatutest – jalga saab puhata karupoeg Puhhi, onu Remuse ja Rehepapi seltsis. Sünnipäevakava leiab huviline raamatukogu kodulehelt www.luts.ee.

Täiendav info: fotomängu kohta Halliki Jürma ja Annika Hramov tel 736 1383 
Sünnipäevaprogrammi kohta Linda Jahilo tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee