Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Tolkieni “Sõrmuste Isanda” tegelased ootavad uudistajaid

01.04.2014

Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis on 21. aprillini avatud
Eva Kõivu nukunäitus “Üks Sõrmus juhib neid…” . Eksponeeritud on veerandsada Tolkieni “Sõrmuste Isandast” inspireeritud nukku.

Näitusel väljas olevate nukkude autor Eva Kõiv on Tartu Vanemuise teatri kostümeerija, keda eksponeeritud nukkude loomisel on inspireerinud nii J.R.R.Tolkieni tegelased, neid filmis kehastanud näitlejad kui ka neil seljas olnud suurepärased kostüümid. Nukkude loomisele eelnesid taustauuringud ja ühe nuku valmimiseks päris algusest kuni lõpliku viimistluseni kulus keskmiselt kuu aega. 
Nukke on Eva Kõiv hobi korras meisterdanud 1997-ndast aastast. Sõrmuse rahva kollektsioon valmis lühemate ja pikemate pausidega 2002. aasta kevadest 2008. aasta kevadeni. "Sõrmuste Isanda" nukud on kahel korral olnud näitamiseks väljas Tartu Mänguasjamuuseumis, mille püsiekspositsiooni kuuluvad ka mõned Eva valmistatud nukud.

Täiendav info: Eva Kõiv, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee