Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

2014 Laste- ja noortekirjandus vaateaknal

14.04.2014

16. aprillil kell 10.00 kogunevad Tartu linnaraamatukogu saali algupärase lastekirjanduse päevale kirjandusuurijad ja -kriitikud, pedagoogid ja raamatukoguhoidjad, tudengid ja kirjandushuvilised, et koos arutleda lastele ja noortele suunatud kirjanduse üle. Tänavuse kirjanduspäeva moto on: ”Kirjandus kui vaateaken: kuidas paistab laste- ja noortekirjandus?” Ettekannnetega astuvad publiku ette Mihkel Kunnus, Elo-Maria Roots, Valdur Mikita, Jaanika Palm, Krista Kumberg jt.

Kirjanduspäeval osalejad on võtnud nõuks uurida, mis meie laste- ja noortekirjanduse vaateakanast uudishimulikule lugejale vastu vaatab. Ülevaate küllalt kirjust üldpildist teeb lastekirjanduse uurija Jaanika Palm, lapse hinge püüab läbi kirjutatud lugude kiigata semiootik Mari Niitra, õpetajast kirjanik Elo-Maria Roots võtab vaatluse alla noortekirjanduse sellised aspektid nagu soolisus, stereotüübid ja ühiskonnakriitika.

Õpetaja ja kirjanduskriitik Mihkel Kunnus pildistab kooli kui klassiühiskonda. Omas elemendis astub üles Valdur Mikita, kes otsib inspiratsiooni meie rahvuseeposest “Kalevipoeg”. Õpikutes pakutud ilukirjanduslike tekstikatkendite huvitavuse mõju õpimotivatsioonile üritab hinnata TÜ magistrant Eleene Sammler. Lisaks nimetatutele esinevad sõnavõttudega veel Krista Kumberg, Kai Karell, Maire Iro ja Triin Lees, oma ettekande teksti on saatnud Jan Kaus.

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna eestvedamisel toimuv kevadine algupärase lastekirjanduse päev on järjekorras juba kuueteistkümnes ning saab teoks koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskuse, Tallinna ja Tartu ülikoolide ning mitmete pühendunud kirjandusuurijate toel.

Kuulama ja kaasa kõnelema on oodatud kõik, kes oma ameti või hingelaadi poolest laste ja noortekirjandusega seotud on või selle vastu huvi tunnevad.

Täiendav info: linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre 
tel. 7 361 389, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee