Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Valitsuse korralduse kohaselt tuleb raamatukogu siseruumides kanda maski või katta nina ja suu. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Üritustel osalemiseks tuleb esitada tõend Covid-19 vaktsineerimise, läbipõdemise või negatiivse testitulemuse kohta (v.a. alla 18-aastased ja erivajadusega inimesed).

Kasutatud raamatute suurmüük 20. ja 21. oktoobril 9.00-20.00 ajakirjanduse saalis ja kohvikuruumis I korrusel. Iga raamatuost toetab raamatukogu ja annab raamatule uue kodu!

Tammelinna harukogu

Aadress: Suur kaar 56


Oleme avatud:
E-R 9.00-20.00
L 10.00-16.00
P suletud


Kontakt:
tel 746 1035 (üldinfo)
tel 746 1036 (raamatupäring)
tel 748 3012 (juhataja)
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Harukogu juhataja on Luule Ahu

Vaata Tammelinna ürituste kalendrit, väljas on näitus.

Tasuta WIFI leviala 

 

Asukoht ja transport
Autoga -
parkla on maja ees ja kõrval
Bussiga - 
lähimad bussipeatused on „Televisiooni” (Soinaste tänaval) ja „Tamme kool” (Kesk kaare tänaval). Riia tänava suunas sõidab buss nr 8 (aegade vaatamiseks kliki Televisiooni) ja buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool), raudtee suunas sõidab buss nr 11 (aegade vaatamiseks kliki Tamme kool). 

Erivajadusega lugejale
Raamatukogu 1. korrusele pääseb ratastoolis lugeja mööda kaldteed. Raamatukogus on inva-WC.

Tammelinna raamatukogu suvelugemine lastele ja noortele
Kõik Tammelinna suvelugemisel osalejad on oodatud programmi pidulikule lõpetamisele neljapäeval, 16. septembril kell 13.15. Registreerimine tel 746 1035.

E-lugeri laenutus
E-lugerit (Kobo Glo) saab laenata 21 päevaks. Lugeriga laenutame eesti ja väiksemas mahus maailma klassika teoseid, mille autoriõigused on ammendunud, st autori surmast on möödunud rohkem kui 70 aastat. Lugejatel on võimalus laenutada lugereid ka isiklike e-raamatute lugemiseks. Hetkel müüakse Eestis e-raamatuid ainult füüsilistele isikutele. E-luger tuleb tagastada osakonda kust need laenutati.

Tammelinna tegevustuba
Tammelinna raamatukogu tegevustuba asub 2. korrusel.
Külastajate käsutuses on  virtuaalreaalsuse komplekt Oculus Quest, tavaõmblusmasin ja overlok-õmblusmasin, Spellbinders`i paberilõikamise masin ning 3D pliiatsid.
Kasutamise aeg on 0,5-2 tundi ja kõigi nende masinate kasutamine on lugejatele tasuta, maksta tuleb vaid raamatukogu poolt pakutavate kulumaterjalide eest.
Vajalik eelnev broneering kas kohapeal või telefonil 7461 036. 
Tammelinna tegevustuba

Noortele ja lastele
Tammelinna raamatukogu noortetuba asub 2. korrusel.
Noortetoas on võimalus kasutada 1h päevas kahte erinevat mängukonsooli. Mängukonsooli Xbox One mänguvalikus on 28 erinevat mängu, korraga saab mängida kuni neli mängijat. Mängukonsooli Nintendo Switch mänguvalikus on 7 erinevat mängu. Mängima pääseb lugejapileti või õpilaspileti ette näitamisel.

Laenutada ja kohapeal mängida saab erinevaid lauamänge. Lauamängusid saab laenutada 7 päevaks. Mängude laenutusaega ei pikendata. Lauamängud tuleb tagastada osakonda kust need laenutati.

Tammelinna raamatukogu lastetuba asub 1. korrusel.
Seal on võimalik mängida ja raamatuid lugeda. Lastesaali pakume ka lastega kodus olevatele emadele kooskäimise kohaks.

Lugemiskoerad Leero ja Yato ootavad enda juurde lugemist harjutama lapsi, kes soovivad saavutada soravat lugemisoskust ning julguse ja motivatsiooni kasvu. Tegemist on rahulike ja sõbralike loomadega, kes hea meelega kuulavad, kuidas neile raamatuid ette loetakse. Leero on newfoundlandi tõugu koer ja on käinud Tammelinna raamatukogus lugemiskoeraks 2014. aasta septembrist alates. Yato on kuldne retriiver ning tema on Tammelinna raamatukogus käinud alates jaanuarist 2018.
Vajalik eelnev broneerimine kohapeal või telefonil 7461 035.

Kinkeraamatut „Pisike Puu“ saavad endale küsida kõik lapsevanemad, kellel on 2020. aastal sündinud laps. Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud kinkeraamatu saab kätte Tammelinna harukogu 1. korruselt. Kaasa palume võtta lapse isikut tõendav dokument.

Ekskursioonid ja koolitused
Harukogu pakub ekskursioone, individuaal- ja rühmakoolitusi lugejatele, õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Vajalik eelnev kokkulepe.
Eelregistreerimise käigus täpsustatakse koolituse või ekskursiooni sisu, soovitav tulemus ja toimumisaeg.
Täiendav info ja registreerimine telefonil 746 1036 või meili teel See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..


Tasulised teenused
Paljundus, printimine ja skaneerimine
Must-valge A4 - 0,05 eurot, A3 - 0,10 eurot
A4 (kahepoolne) - 0,10 eurot, A3 (kahepoolne) - 0,20 eurot
Värviline A4 - 0,50 eurot, A3 - 1 euro

Skaneerimine ja meilile saatmine 1 lehekülg - 0,30 eurot 

Internetiarvutite kasutamine
Esimene tund tasuta, iga järgmine tund 0,50 eurot

Tammelinna harukogu koosolekuteruumi rentimine
Tund 10,00, päev 40,00 eurot. 

Tammelinna näitused

Sündmused puuduvad

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee