Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Suvine lühendatud lahtiolekuaeg 25. juunist - 23. augustini

keskkogu (Kompanii tn) ja Raekoja platsi lugemistuba on avatud E, T, N, R 10-18, K 11-19, L ja P suletud

Annelinna, Tammelinna, Karlova-Ropka ja Ilmatsalu harukogu on avatud: E-R 10.00-18.00, L, P suletud

Loe edasi...

Tammelinna harukogu

Aadress: Suur kaar 56

Esmaspäeval, 22. juunil oleme avatud 10.00-17.00
23. ja 24. juunil suletud

22. juunist kuni 23. augustini SUVEAEG
E-R 10.00-18.00
L, P suletud

Alates 24. augustist oleme avatud:
E-R 09.00-20.00
L 10.00-16.00
P suletud


Kontakt:
tel 746 1035 (üldinfo)
tel 746 1036 (raamatupäring)
e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Harukogu juhataja on Luule Ahu

Vaata Tammelinna ürituste kalendrit, väljas on näitus.

Tasuta WIFI leviala 

 

SUVELUGEMISE PROGRAMM
Tammelinna raamatukogu pakub võimalust osaleda meie suvelugemise programmis. Osaleda võib kas koos klassiga või üksikult. Osalema on oodatud kõik õpilased (1.-9. klass). Suvelugemise programm sisaldab kümmet erinevat lugemisteemat, millest lähtuvalt tuleb lugemiseks valida vähemalt kolm raamatut. Teemale vastava raamatu võib õpilane kas ise valida või pöörduda abi saamiseks Tammelinna raamatukogu töötaja poole, kes aitab tal sobiva raamatu leida. Valiku lihtsustamiseks oleme koostanud erinevatele vanusegruppidele teemade kaupa soovituslikud nimekirjad. VAATA NIMEKIRJA SIIT (.pdf-formaadis, 12 lk)

Kuna 2020. aasta on Eesti rahvajutu aasta, siis on ka meie suvelugemise programm sellest inspireeritud ja sisaldab lisaks lugemisteemadele vahvaid mõistatusi, mis loodetavasti pakuvad nuputamisrõõmu nii väikestele kui ka suurtele. Lisaks pakume osalejatele võimalust kujundada raamatukogu seinale kas omanimeline või klassi nimeline tammepuuoks, mis kasvab iga loetud raamatuga lehe võrra pikemaks.

PRINDI TÖÖLEHT SIIT VÄLJA (.pdf-formaadis)

Täidetud lugemislehti ootame Tammelinna raamatukokku hiljemalt 5. septembriks. Tammelehti võib tuua raamatukokku kas eraldi või koos täidetud lugemislehega.
Kõik osalejad on oodatud septembris Tammelinna päevade raames toimuvale pidulikule sündmusele. Vahvamatest lugemiselamustest ja mõistatustest koostame näituse.
Täpsem info Tammelinna raamatukogust või tel: 746 1035.


 

Tammelinna tegevustuba
Lugejate kasutuses on õmblusmasin. Vajalik eelnev broneering, helistage telefonil 746 1035 või saatke kiri aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Kasutamise aeg on kaks tundi ja kasutamine on tasuta. Maksta tuleb vaid raamatukogu poolt pakutavate kulumaterjalide eest. 

Tammelinna noortele
Harukogus on noortetuba. Noortetoas on võimalus lugeda ning tegeleda õppetööga. Pakume võimalust tellida individuaalselt või klassidele raamatukogutunde, raamatututvustusi, Tartu Linnaraamatukogu andmebaaside koolitusi. Vajalik eelnev kokkulepe, telefon 746 1036.

Tammelinna lastele
Harukogus on laste jaoks eraldi saal, kus on võimalik mängida ja raamatuid lugeda. Lastesaali pakume ka lastega kodus olevatele emadele kooskäimise kohaks. Pakume raamatututvustusi ja raamatukogutunde igas vanuses lastele. Vajalik eelnev kokkulepe, telefon 746 1036.

Tammelinna õpetajatele
Kutsume õpilasi koos pedagoogidega raamatukogutundidesse. Tunnid on ette valmistatud kindlal teemal ja viiakse üldjuhul läbi raamatukogus. Vastavalt laste ja noorte vanusele saab valida erineva raskusastmega tundide vahel. Tunnid on tasuta.
Valik pakutavatest tundidest:
- loodusjutud ja muinasjutud (tutvustame Samuil Maršaki, Dmitri Mamin-Sibirjaki ja Boriss Žitkovi elu ning loomingut)
- raamatu ja kirja ajaloost (ülevaade sellest, kuidas inimene õppis kirjutama ja raamat sai oma tänapäevase kuju)
- raamatukogu tutvustus (õpetame raamatukogu kasutama ja kirjandust leidma)
- kodulehe tutvustus (tutvustame raamatukogu kodulehte, sh noorte- ja lastelehte ning kirjandusveebi)
- Tartu raamatukogude kataloogi ESTER tutvustus (õpetame otsima kataloogis erinevate tunnuste alusel, leidma raamatute asukohta raamatukogus kohaviida abil, tellima väljaandeid kojulaenutamiseks, kasutama iseteeninduse Minu ESTER võimalusi)
- andmebaaside koolitus (õpetame kasutama erinevaid andmebaase sh kataloogi ESTER, artiklite andmebaasi ISE, andmebaasi Tartu Kodulugu, esseistlikku teabekogu ESTONICA, täistekst andmebaasi DIGAR, andmebaasi EBSCO, mis sisaldab sotsiaal-, humanitaar-, loodus-, täppisteadus-, majandusteaduslikke ja meditsiinialaseid artikleid)
- ülevaade eesti ulmekirjandusest (eesti ulmekirjanduse eripärast, ulme erinevatest alamžanritest ja tähtsamatest autoritest)
- uuem noorsookirjandus (tutvustame nii eesti kui ka välisautorite uuemat loomingut)
- teatmekirjandus (tutvustame raamatuid, mis on abiks esseede, referaatide ning uurimustööde kirjutamisel)
Täpsem info ja registreerimine telefonil 746 1036 (Luule Ahu, Elle Kasemets), e-mailil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tasulised teenused
Paljundus ja printimine
A4 - 0,05 eurot, A3 - 0,10 eurot
A4 (kahepoolne) - 0,10 eurot, A3 (kahepoolne) - 0,20 eurot
Värviline A4 - 0,50 eurot, A3 - 1 euro

Internetiarvutite kasutamine
Esimene tund tasuta, iga järgmine tund 0,50 eurot

Tammelinna harukogu koosolekuteruumi rentimine
Tund 10,00, päev 40,00 eurot. 

Tammelinna üritused

P Aug 09 @12:00 - P Aug 09 @13:00
Näituse "Maal ja tätoveering" avamine

Tammelinna näitused

T Jul 14 @10:00 - N Aug 06 @18:00
Maalinäitus "Meie aeg"
P Aug 09 @12:00 - K Sept 09 @20:00
Näitus "Maal ja tätoveering"

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee