Kingi raamatukogule raamat ja raamatule kodu!

Osale üle-eestilises arvamuskorjes "Millises Eestis soovid Sina aastal 2035 elada? ..."! E-ankeedi leiad siit.
Küsitlus võtab vaid paar minutit Sinu aega, samas saadakse sellest väga olulist teavet riigi pikaajalise strateegia "Eesti 2035" eesmärkide seadmiseks ning mõistmiseks meie inimeste ootuseid riigi arengule.  

Uudis - Alo Põldmäe tutvustab salongimuusikat (15.11.17)

 17. novembril kell 18.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu IV korrusel noodinäitus „Salongimuusika“.

Näitusele välja pandud noodid on pärit Alo Põldmäe erakogust. Avamisel tutvustab  Alo Põldmäe näitust ja esitab muusikakatkeid eksponeeritud nootidest.

Näitusel on esindatud erinevate kirjastuste noodid Venemaalt, Saksamaalt, Austriast, Eestist, Lätist, Poolast, Inglismaalt, Belgiast, Itaaliast, Prantsusmaalt, Taanist ja Rootsist.

Salongimuusika võidukäik seostub otseselt klaveri ja klaverimängu massilise levikuga alates 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi 1930. aastateni. Vajadus kergekaalulisema repertuaari järele oli suur ja see andis tööd nii heliloojatele kui arvukatele noodikirjastustele.Salongimuusika oli reeglina heakõlaline, ta ei pretendeerinud sisusügavusele ja lähtus romantilisest tundelisusest. Palju helitöid sündis tantsumuusikaks. Kirjastajad pöörasid tähelepanu ka nootide visuaalsele küljele – nende pilkupüüdvusele. Võib öelda, et salongmuusika oli tänase pop- ja meeleolumuusika eelkäija.

Täiendav info: muusikaosakonna juhataja Meery Salu tel 736 1394

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee