Muusikaosakond on remondi tõttu suletud 8. - 31. oktoobrini.     Sel ajal ei saa muusikaosakonnast laenutada ja sinna tellimusi esitada. Tagastada saab kõikidesse osakondadesse ja harukogudesse. Lisainfo meilitsi: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või www.facebook.com/muusikaosakond. Palume ebameeldivuste pärast vabandust.

Hea linnaraamatukogu külastaja,
küsime Teie tagasisidet Tartu Linnaraamatukogu teenustega rahulolu kohta. Küsimustikule vastamine võtab aega ~10 minutit ja see on anonüümne. Link küsimustikule. Täname Teid panustamast!

Uudis - Näitus „Tõe ja Õiguse Inimesed“ (05.06.2017)

Tiina Tammetalu kuraatorinäitus on avatud muusikaosakonna galeriis ja IV korruse fuajees 17. juunini. Kaks maali on eksponeeritud trepifuajees ja mõned tööd raamatukogu saalis.

Eesti Maalikunstnike Liidu egiidi all toimuv Tiina Tammetalu kuraatorinäitus on pühendatud A. H. Tammsaare "Tõe ja õiguse" I osa juubelile. Suurteose ilmumisest möödus 2016. aastal 90 aastat. Näituse „Tõe ja Õiguse Inimesed“ ankruks ja raskuskeskmeks on "Tõe ja õiguse" I osa – Eesti kirjanduse üks olulisemaid tüvitekste. Näitus keskendub teose sündmustele ja tegelaskujudele.

Näituse kuraator ja koostaja on Tiina Tammetalu. Eksponeeritud on järgmiste kunstnike tööd: Kristiina Pärk, Margus Tiitsmaa (Sorge), Tiina Tammetalu, Kai Kaljo, Ove Büttner, Kätlin Stahl, Heli Tuksam, Epp ja Karel Korp.

Näituse juurde kuulub fuajees välja pandud valik „Tõe ja õiguse“ I osa illustratsioonivõistluse töid. Väljapaneku koostaja ja kujundaja Tiina Tammetalu valis välja järgmiste kunstnike tööd: Inge Kudisiim, Kristiina Pärk, Mark Antonius Puhkan, Karel Korp, Kaisa Otstak ja Annegret Reisi.

Näitust tervikuna sai vaadata kirjandusfestivali Prima Vista ajal, mil tööd olid väljas kahes näitusepaigas, lisaks Lutsu raamatukogule ka Jakobi galeriis. Linnaraamatukogus ei ole ruumipuudusel kahjuks väljas näitusel osalenud kunstnike Enn Tegova, Albert Gulgi, Evelin Salumaa ja Jaanus Eensalu tööd.

Näituse arvustusi saab lugeda siit:
http://tartu.postimees.ee/4106871/kirjandusfestival-annab-lahkesti-ruumi-ka-muule-kultuurile
http://www.sirp.ee/s1-artiklid/c6-kunst/kuidas-joonistada-oigust-ja-maalida-tode/

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee