Kanalisatsioonitorustiku avariiremondi tõttu on Tammelinna harukogu sel nädalal suure osa ajast suletud. Harukogu on avatud ainult kolmapäeval, 19. septembril, neljapäeval, 20. septembril kell 17.00 – 20.00  ja laupäeval 22. septembril.
Tammelinna harukogu on kinni 17., 18. ja 21. septembril kogu päeva ja 20. septembril 9.00 - 17.00.

Sügisene kasutatud raamatute müük 24. septembril kl 9 - 19 Tartu linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis.  Valikmüük 25.-29. septembril lahtiolekuaegadel T-R 9-20 ja L 10-16.

2016 Linnaraamatukogus avatakse Austria kunstnike näitus mere jälgedest mägedes

18.01.2016

20. jaanuaril kell 17 avab Austria Suursaatkond koostöös Tartu Linnaraamatukoguga Tartus Peter ja Regina Riederi graafika- ja fotonäituse “Kui meri kadus mäe sisse”.  Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis avatav Salzburgi kunstnike näitus jutustab Austria kaljudesse ja mäeseljakutele talletunud kivististest – mere jälgedest mägedes.

Austria asus kunagi mere ääres. Seal kus tänapäeval on Austria Vabariik, laiusid miljonite aastate eest võimsa vesikonnaga liustikud ja jäämäed. Kaljudes ja mäeseljakutes on  mineviku  jäljed säilinud tänaseni.

Austria kunstnikud Peter ja Regina Rieder jutustavad oma töödes lugusid ebaharilikust rannikust, mis paikneb mägedes. Nad avastasid Salzburgist lõunas asuva väikese St. Kolomani asula lähedal kivististes leiduvad igivanad kujutised, mille on maha  jätnud liustikud. Lähedalasuvast väikesest muuseumist leidis abielupaar paikkonna fossiile, rannakarpe ja kalu. 

Regina Rieder on hea struktuuritunnetusega pildistanud liustike lihvitud detaile, muutes iidse looduse abstraktseks kunstiks. Maalikunstnik ja graafik Peter Rieder on kandnud mereloomade kujutised paberile harvaesinevas frotaaž-tehnikas. Ta on mänginud fantaasiarikkalt iidsete kujutistega, lisades näiteks kalaluudele purje või soomuste vahele aerud.

Regina ja Peter Riederi kunstinäitusi on eksponeeritud Austrias, Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Leedus ja paljudes teistes riikides. Käesolev näitus koostati 2011. aastal Euroopa kultuuripealinn Tallinna jaoks ja täiendati käesoleva näituse jaoks uute töödega. Näitust on  lisaks Tallinnale saanud vaadata Tapal, Rakveres, Pärnus ja Haapsalus, aga ka Saksamaal ja Austrias. 

Tartus avab näituse Austria Vabariigi suursasaadik Eestis  Doris Danler. Näitust ”Kui meri kadus mäe sisse” saab linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis vaadata 17. veebruarini.

Lisainfo: Austria Suursaatkonna kultuurisekretär Anne Laur tel 627 8745.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee