Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2008 Põhjamaadele avaldatakse nädal aega armastust

07.11.2008

10.– 14. novembrini toimub Tartu Linnaraamatukogus traditsiooniline Põhjamaade raamatukogunädal, mille teema on tänavu „Armastus Põhjala vastu”. Nädala jooksul kõneldakse põhjamaade kirjandusest, Norra, Islandi ja Fääri saarte loodusest ning inimestest, avatakse kaks näitust ja tehakse lapsed tuttavaks trollidega.

Põhjala pikkadel pimedatel sügisõhtutel peeti vanasti videvikutundi, räägiti muinasjutte ja loeti üksteisele raamatuid ette. Selle kombe elustamiseks, aga muidugi ka kirjanduse kaudu põhjamaade kultuuri, ajaloo ja looduse tutvustamiseks, korraldatakse juba kaheteistkümnendat korda Põhjamaade raamatukogunädalat. Traditsiooni kohaselt loetakse raamatukogunädalal Põhja- ja Baltimaade eri paigus ette ühesugune tekst. Selle aasta teksti on kirjutanud soome kirjanik Eeva Kilpi.

Tartus toimub raamatukogunädal kümnendat korda. Korraldaja Margit Oja sõnul on kõigi raamatukogunädala esinejate tegevus, olgu see siis kirjutamine, tõlkimine, fotografeerimine, maalimine või reisimine, kantud huvist ja armastusest Põhjala vastu.

Raamatukogunädal avatakse Annelinna raamatukogus Leedust pärit fotograafi Martynas Milkevičiuse ja tema sõprade Jouko Makkoneni (Soome) ja Wim Lassche (Norra) fotonäitusega „Tule minuga Põhjalasse (ja võta vihmavari kaasa)!” Fotodel on Eesti, Norra ja Lapimaa maastikud.

Raamatukogu kohvikus Vaikne Nurgake toimub kaks kirjandusõhtut. Armastusest Põhjala ja põhjamaade kirjanduse vastu räägivad kirjanik Maimu Berg ja tõlkija Sigrid Tooming. Nagu eelmistel aastatel, saab ka tänavu kuulata reisimuljeid – Fääri saarte loodusest ja inimestest jutustab Toomas Lapp ülikooli skandinavistika osakonnast. Laste jaoks on Annelinna raamatukoguhoidjad ette valmistanud teemaürituse trollidest ja Tartu kunstnik Pille Tammela paneb üles vahva maalinäituse „Trollid”. P. Tammela on lõpetanud Tartu Kunstikooli ja TÜ maalikunsti osakonna ning täiendanud end Ahvanamaal, Rootsis ja Norras.

Põhjamaade raamatukogunädala sündmustest on oodatud osa saama kõik huvilised. Nädal saab teoks koostöös Soome Instituudi ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis. Ürituste täpsem kava on väljas Tartu Linnaraamatukogu kodulehel.

Täiendav teave: raamatukoguhoidja Margit Oja tel 746 1040 või 746 1042

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee