Talvine kasutatud raamatute müük 21. jaanuaril kell 9.00-19.00 linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis.

2008 Virve Serglovi jõulumeeleolu loov näitus linnaraamatukogus

17.12.2008

17. detsembril kell 16 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis Virve Serglovi näitus „Omaette olemistes”. Vaatamiseks on väljas kunstniku enkaustika e vahamaalitehnikas tööd, mille meeleolu, värvid ja fantaasia muudavad näituse jõuluhõnguliseks.

Virve Serglov on õppinud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Kunstiakadeemias graafikat ning töötab Estiko-Plastaris kunstnik-arvutigraafikuna. Näitustel on V. Serglov esinenud alates 1982. aastast, põhiliselt seepia- ja söejoonistustega, nii portreede kui maastikega.

Viimased kuus aastat on kunstnik töötanud enkaustika e vahamaalitehnikas. Enkaustika pärineb Vanast-Egiptusest – seal kaunistati vahamaalingutega muumiaid. V. Serglovile õpetas vahamaalitehnika, mille üheks töövahendiks on triikraud, selgeks Miina Härma gümnaasiumi kunstiõpetaja Eda Mald.

Virve Serglovi sõnul sünnivad vahamaalid kuidagi iseenesest, meeleolude ja muutumiste koostöös. Mõned neist tunduvad looduslähedased, teised jälle abstraktsemad, kutsuvad sisenema fantaasiamaailma, otsima ja nägema imelisi kujundeid ja olendeid.

Näitust saab linnaraamatukogus vaadata 17. jaanuarini.

Täiendav teave: Virve Serglov See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee