Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2009 Linnaraamatukogus saab imetleda jäälilli

 

14.12.2009

16. detsembril kell 16.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu II korruse fuajees Eino Voitki fotonäitus „Jäälilled“. Näitusel saab imetleda looduse kavandatud mustreid – pakase poolt klaasile maalitud jäälilli.

Fotode autor Eino Voitk (s. 1944) on õppinud mööblitisleriks, sõitnud madruspoisina merd, et näha maailma, mänginud puhkpilliorkestris, heitnud vasarat, hüpanud langevarjuga ja leidnud siis oma tee ehtesepana. Tänaseks on ta käsitööna vasest, messingist ja uushõbedast ehteid valmistanud kolmkümmend kuus aastat.

Eino Voitki fotograafiahuvi arenes varakult, juba sõjaväeaastatel Siberis, mil temast sai Smena foto- ja suurendusaparaadi omanik. Ümberringi laius kaunis Siberi loodus ning väeosas oli kostil karupoeg, seega leidus, mida pildile püüda!

Jäälilled said Eino Voitki lemmikuteks kümmekond aastat tagasi, kui ühel jaanuarikuu hommikul oli päikesepaiste libistanud lume kasvuhoone aknaklaasidelt alla, pakkudes suursugust vaatepilti kaunitest kujunditest klaasidel, helklemas päikeses. Paar kuud nuputas ta ning otsis lahendusi, kuidas neid jäädvustada, et kogu vaatemäng oma ilus ja omapäras esile tuleks.

Eino Voitki sõnul on looduse kavandatud mustrites müstikat, aga ka korrapära, korduvaid rütme, selgeid kujundeid ja peensuseni viimistletud detaile. „Iga muster on erinev, nagu inimsõrme jälg“, ütleb fotode autor.

Tänaseks on pilte mitme albumi jagu. Aastatel 1999-2004 on Eino Voitk neid eksponeerinud personaalnäitustel Nõmme Galeriis ning Jäneda Mõisas. Mööbelsepaks õppinuna meisterdab Eino oma piltidele raamid ise. Jäälilli on trükitud ka postkaartidena Huma Kirjastuse poolt.

Näitus „Jäälilled“ on eksponeeritud Tartu Linnaraamatukogu keskkogu II ja III korruse fuajees ning Tammelinna raamatukogus 15. jaanuarini. Näituse valmimist toetas Tartu Kultuurkapital.

Täiendav info: Linda Jahilo, tel 736 1374

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee