Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2009 Linnaraamatukogus avatakse näitus toataimedest

 

03.12.2009

7. detsembril kell 16.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu II korruse näituseruumis Diana Pärna raamatu „Toalilled sinu kodus“ esitlusega näitus „Elutoa ehe ehk taimed ruumis“.

Raamatu „Toalilled sinu kodus“ autor Diana Pärn on Tartu Ülikooli Botaanikaaia aednik. Oma raamatu tutvustuseks on ta eessõnas öelnud nii: „Viimase kümnendi jooksul on aianduskeskuste ja lillepoodide valik muutunud vägagi mitmekesiseks. Traditsiooniliste toataimede kõrval pakutakse täiesti uusi, "läbikasvatamata" taimi. Nende edukaks kodustamiseks on hea teada, kellega täpselt tegu, uurida välja, kus on taime kodumaa, missugused on tema harjumused ja vajadused...".

Näitus „Elutoa ehe ehk taimed ruumis“ on mõeldud kõigile neile, kel näpuotsad rohelised, kes vabal tahtel või olude sunnil tegelevad toataimede kasvatamise ja hooldamisega. Tutvumiseks on väljas käsiraamatuid ja artikleid toataimedest, mis käsitlevad teemasid nagu taimed ruumikujunduses, toataimed kui ravimtaimed, erinevate toalillede tutvustused jne. TÜ Botaanikaaed on näitusele välja pannud valiku elusaid toataimi.

Näituse koostajad Merike Karolin ja Ülo Treikelder linnaraamatukogust soovitavad kõigile toataimede kasvatajatele tuntud klassiku Karel Čapeki raamatut „Aedniku aasta“. Raamatu teises peatükis on Čapek kirjutanud, kuidas inimesest võib aednik saada ja mis kõik sellest johtub: "Sellest ajast peale võtab aedniku üle üha enam võimust vastärganud kirg, mida toidavad edasised õnnestumised ja õhutavad edasised ebaõnnestumised. Puhkenud kollektsionäärihasart kihutab teda kasvatama kõike tähestikulises järjekorras alates Acaen’ ist kuni Zauschnerii’ni välja. Pärastpoole kujuneb sellest erialane fanatism, mis teeb senini täiesti vastutusvõimelisest inimesest roosihullu, jorjenihullu või mõnd muud sorti eksalteeritud maniaki."

Kõik huvilised on oodatud Diana Pärna raamatu esitlusele. Näitust saab linnaraamatukogus uudistada 7. jaanuarini.

Täiendav info: Merike Karolin tel 736 1396

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee