Kasutatud raamatute müük toimub Annelinna harukogus 9.-18. märtsini lahtiolekuaegadel

Kirjastuse Fantaasia raamatumüük - esmaspäeval, 18. märtsil kell 12-18 Tartu linnaraamatukogu I korruse fuajees

2009 Tartus avatakse Ove Büttneri juubelinäitus „Hoovused“

01.09.2009

2. septembril kell 17.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna galeriis Ove Büttneri maalinäitus „Hoovused“. Näitusel on eksponeeritud maale aastatest 1988 -2009. Käesolev väljapanek on kunstniku juubelinäituste sarja „Ove Büttner 50“ kolmas näitus.

Ove Büttner on lõpetanud 1989. aastal Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis tahvelmaali eriala ja pärast seda olnud vabakutseline kunstnik. Näitustel on ta esinenud alates 1987. aastast. Kunstniku juubelit on tänavu tähistanud näitus „Kakskümmend aastat madonnat maalides“ Rahvusraamatukogus ja „Jubilee“ Vabaduse galeriis. Näitus Rahvusraamatukogus esitles peamiselt tema varasemaid hiidmõõtmetes pilte ja näitus Vabaduse galeriis viimase aja loomingut.

Käesoleva näituse varaseim maal on dateeritud aastaga 1988 ja viimane aastaga 2009. Lisaks kunstniku neoimpressionistlikele värviküllastele lõuenditele on eksponeeritud tema flaami klassikuile kummardust tegevad tööd ning viimatised maalid, mille tehnikal pole õigupoolest veel nimegi. Büttneri maalimisviis ja teadmised maaliajaloost eeldavad nimelt sobiva tehnika leidmist või koguni leiutamist, milles on kõige parem edastada oma sõnum.

Ove Büttnerit tuntakse peamiselt kui koloristi. Tema maalides on hoomatavad erinevad lõuendikäsitsused, pintslitõmbed ja värvide sära. Neis on nii heledust kui tumedust, detailitunnetust ja kompositsioonitaju. Ja Ove Büttneri maalides on hinge.

Võtme selle hinge mõistmiseks võib leida William Somerset Maughami lauses, millega ta iseloomustas üht oma romaani „Vahe tera“ kangelast: “Larry võis uidata läbi kogu maailma, et jõuda otsusele, missugune on laul, mida sireenid laulavad.” Samuti võib võtmeks olla kirjaniku lause: “Armastus pole mingi tubli meremees”. Ove Büttner on oma sireenide otsingul leidnud kaanoneid, mis lähtuvad tema hetkemeeleoludest. Neid kaanoneid järgib ta endale truuks jäädes konkreetse loomeperioodi vältel ehk n-ö selles sadamas, kus ta hetkel just on.

Täiendav info: www.buettner.pri.ee

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee