Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2009 Rannaraamatukogu viies hooaeg Tartus

 

01.07.2009

Teisipäeval, 7. juulil avab Tartu Linnaraamatukogu Anne kanali ääres rannaraamatukogu viienda hooaja. Ajalehti-ajakirju ja raamatuid hakkavad laenutama Tartu Noorte Töömaleva noored MTÜ-st Öökull. Raamatukogu on rannas avatud 7. juulist 15. augustini teisipäevast laupäevani kell 12.30 -16.30.

Raamatukogu laenutuslett asub Anne kanali Turusilla poolses servas puude ja päikesevarju all. Lugemisvara on linnaraamatukogu poolt, kirjanduse pakkumine ja laenutamine aga noorte malevlaste töö. Kuue nädala jooksul on rannas teenindajatena ametis kuus noort MTÜ-st Öökull.

Iga päev on rannas värsked ajalehed ja valik mitmesuguseid ajakirju. Raamatuvalikus on peamiselt kergemat sorti meelelahutuslik kirjandus, meelepärase raamatu leiavad kindlasti ka lapsed. Lugemismaterjal on nii eesti kui vene keeles. Kõige uuemaid raamatuid rannast siiski ei leia, sest laenutus põhineb ainult usaldusel – rannaraamatukogus lugejapiletit ei küsita ja viivist ei nõuta.

Statistika põhjal käib päikeselise ilmaga raamatukogust läbi sadakond külastajat ja kõige rohkem laenatakse värskeid ajalehti. Rannaraamatukogu töötab ainult ilusa ilmaga, kui ilm on jahe või vihma sajab, leiavad malevlased tööd „päris“ raamatukogust. Kõik lugejad, kellele rannaraamatukogu valik napiks jääb, on oodatud linnaraamatukogu peamajja või harukogudesse, mis suvel on lahti tööpäeviti kell 10 – 18.

Rannaraamatukogu viies hooaeg on eelmistega võrreldes pisut lühem ja malevlasi osaleb samuti vähem. Aga mõeldes sellele, et varakevadel oli eelarve kahanedes plaanis rannaraamatukogu hoopis ära jätta, on ka väiksemas mahus toimumine hea tulemus. Korraldajad loodavad, et suvi tuleb päikesepaisteline ja puhkajad leiavad endale rannast meelepärase lugemisvara.

Täiendav info: suvemalevast tel. 56 464679 
raamatukogust tel 55 983636

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee