Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2009 Kirjandusfestivali Pargiraamatukogu ootab külastajaid

 

05.05.2009

7. mail algav kirjandusfestival Prima Vista toob Tartusse taas Pargiraamatukogu, mis on avatud kahel päeval südalinna pargi Poe tänava äärde jääval platsil. 7. ja 8. mail saab keset linna vabas õhus raamatuid laenata, ajalehti ja ajakirju lugeda ning internetis surfata. Päeval toimuvad pargis festivali lasteüritused, õhtul esinevad noored luuletajad, laulvad kirjanikud ja ansambel A-Rühm ning Kinobuss näitab filmi „Mina olin siin“.

Kuuendat korda toimuv kirjandusfestival Prima Vista on algusest peale tahtnud vältida nelja seina vahele sulgumist ja püüdnud olla märgatav avalikus linnaruumis. Pargiraamatukogu paneb peatuma ja festivali märkama ka juhuslikke möödujaid ning on vabaks kasutamiseks kõigile. Seal võib endale sobiva raamatu valida ka külastaja, kes seni ei ole raamatukogu teenuseid kasutanud, sest kohapeal vormistatakse lugejaks ja laenatud raamatud saab tagastada linnaraamatukokku.

Hommikul kogunevad Pargiraamatukokku lapsed. Poku lasteaia tervituskontserdile järgneb kunstituba kirjanikuga. Lastele loevad tänavu oma loo või luuletuse kirjanikud Reet Made ja Heiki Vilep ning lapsed joonistavad sellele illustratsiooni. Pargiraamatukogus antakse Toomemäel toimuva kirjandusliku orienteerumismängu start, kavas on veel nukuteatri etendus „Pokude seiklus metsas“ ja II muusikakooli akordionistide ansambli kontsert.

7. mai õhtul esineb kirjandusrühmitus Purpurmust Org luulekavaga „Poeet ja müra sammas“. Üles astuvad noored autorid Urmo Mets, Allar Lepa, Carolina Pihelgas jt. Seejärel annab kontserdi Eesti hiphopi lipulaev ansambel A-Rühm. Kontsert on linnaraamatukogus toimuva räppluule õpitoa jätk ehk meistriklass.

8. mai õhtul toimub on pargis Prima Vista viies laulvate kirjanike kontsert. Kuigi paar viimast kontserti toimusid koos Mailauluga Athenas, alustati viis aastat tagasi just Pargiraamatukogus. Seni on kontsertidel üles astunud kokku 14 kirjanikku, neist kolm, Aapo Ilves, Merca ja Jaan Pehk, on ka tänavu laval. Seekordse kontserdi avab festivali patrooni Andres Ehini melodeklamatsioon, löökriistadel mängib Brian Melvin, kitarril Mart Soo. Uute esinejatena laulavad ja loevad luulet veel Kristiina Ehin, Marje Ingel ja Asko Künnap. Pargiraamatukogu kavale paneb punkti vabaõhukino. Kinobuss näitab Sass Henno romaani põhjal valminud R. Vilbre mängufilmi „Mina olin siin“.

Pargiraamatukogu on avatud 7. mail 11-19 ja 8. mail 10-19. Sündmuste täielik kava on väljas linnaraamatukogu veebilehel ja Prima Vista kodulehel http://kirjandusfestival.tartu.ee

Pargiraamatukogu sündmusi toetavad Tartu Kultuurkapital, Coca-Cola Hellenic, Gutta Eesti OÜ, AS Kalev Chocolate Factory. Korraldajad tänavad abi eest Sassi lasteaeda, Tähtvere Puhkeparki ja Eesti Rahva Muuseumi.

Täiendav info: Linda Jahilo, tel 736 1374
lasteüritused Epp Nõges ja Ädu Neemre tel 736 1390

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee