Talvine kasutatud raamatute müük 21. jaanuaril kell 9.00-19.00 linnaraamatukogu ajakirjanduse saalis.

2009 Ettekandepäev eesti laste- ja noortekirjandusest

 

13.04.2009

Kolmapäeval, 15. aprillil kell 10 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5) algupärase lastekirjanduse päev, mis toob kokku lastekirjanduse uurijad, pedagoogid, raamatukoguhoidjad, üliõpilased ja teised kirjandushuvilised, kes sellega oma igapäevatöös või õpingutes kokku puutuvad. Ettekandepäeva läbiv teema on tänavu „Oma ja võõras eesti laste- ja noortekirjanduses“.

Kirjanduspäeva avaettekande “Loomaaed ja võõras. Näiteid lastekultuurist“ peab Tartu Ülikooli õppejõud Janek Kraavi. Malle Reidolv kirjeldab võõra omaks muutumist kirjanduse näitel, Reet Krusten vaatleb sama protsessi muinasjuttudes. Kirjandusuurija Mari Niitra võtab vaatluse alla vene rahvusest tegelased uuemas eesti lastekirjanduses ja noor kirjanik Birk Rohelend on pealkirjastanud oma esinemise „Võõras omade hulgas“.

Nimetatute kõrval esinevad kirjanduspäeval veel TLÜ õppejõud Ave Mattheus, lastekirjanduse uurija Krista Kumberg, psühholoog Tiiu Urva, Värske Rõhu toimetaja Matis Song ja Kadi Kaljola kirjastusest Atlex. Kirjanduspäeval tehakse kokkuvõtteid Karlova-Ropka harukogu korraldatud jutuvõistlusest „Tagasi minevikku“ ja Tamme gümnaasiumi õpilasteater mängib stseene Jaan Tangsoo „Hanejahist“.

Tartu Linnaraamatukogu laste- ja noorteosakonna eestvedamisel toimuv kevadine algupärase lastekirjanduse päev on järjekorras juba üheteistkümnes. Lastekirjandusega iga päev kokku puutuvate kirjandusuurijate, kirjastajate, raamatukoguhoidjate jne kõrval on osalema ja kaasa mõtlema oodatud ka teiste elualade esindajad ja lapsevanemad, kes tunnevad huvi laste- ja noortekirjanduse käekäigu vastu ning soovivad, et raamat oleks tänagi lapse saatja ja nõuandja.

Täiendav teave: laste- ja noorteosakonna juhataja Ädu Neemre, tel 736 1389

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee