Kasutatud raamatute müük toimub Annelinna harukogus 9.-18. märtsini lahtiolekuaegadel

Kirjastuse Fantaasia raamatumüük - esmaspäeval, 18. märtsil kell 12-18 Tartu linnaraamatukogu I korruse fuajees

2009 Tartu Linnaraamatukogu tähistab sünnipäeva

 

01.04.2009

7. aprillil saab Tartu linnaraamatukogu 96 aastaseks. Sünnipäevaüritused toimuvad keskkogus Kompanii tänaval 6.-8. aprillini. Linnaraamatukogu kutsub oma lugejaid ja teisi kaaslinlasi vaatama Krabi külateatri etendust ning kuulama tuntud inimeste lugemissoovitusi. Lugejatega tulevad kohtuma menuraamatu autor Mihkel Raud ja lastekirjanik Kätlin Vainola. Raamatuid müüvad Varrak ja Maalehe Kirjastus ning traditsiooniliselt on sünnipäevanädal viivisevaba.

96. sünnipäeva puhul kuulutab raamatukogu välja 96 tundi kestva viivisevabaduse, mis algab esmaspäeval, 6. aprillil ja kestab 9. aprillini. Seekord kehtib viivisevabadus lisaks raamatutele ja ajakirjadele ka filmidele ning heliplaatidele. Siiski tuleb meeles pidada, et viivis kustutatakse ainult tagastatud eksemplaride eest.

Sünnipäevakava algab 6. aprillil kasutatud kirjanduse müügi ja Krabi külateatri etendusega „Kiiksu kohvik“. Etenduse sisu keerleb Võrumaa külakesse kolinud ärimehe plaani ümber, hakata turistidele kõva raha eest müüma kohaliku rahva omapära ehk kiiksu. Mahlakas maakeeles etenduse on lavastanud Marje Mürk.

7. aprill on kirjanduspäev. Nagu eelnevatel aastatel on ka seekord sünnipäevakavas lugemissoovitused tuntud inimestelt. Alates kella neljast soovitavad eestikeelse ilukirjanduse saalis raamatuid luuletaja ja tõlkija Kätlin Kaldmaa, luuletaja Andra Teede ning genialist ja teatrikriitik Ivar Põllu. Õhtul kell kuus astub publiku ette menuraamatu „Musta pori näkku“ autor Mihkel Raud.

Lastele korraldatakse 8. aprillil võistkondlik vanasõnade otsimismäng ning külla tuleb lastekirjanik ja slängisõnaraamatu autor Kätlin Vainola. Tulevastele gümnasistidele tutvustatakse õppetöös vajalikke elektroonilisi andmebaase. Aasta alguses kutsus raamatukogu koolinoori isamaa teemal räppima. Märtsikuus ärajäänud räppimiskonkurss saab nüüd teoks 9. aprillil koostöös klubiga Da Joint.

Sünnipäeva eel pandi vaatamiseks välja noore fotograafi MD isikunäitus „Tänavatel II“. Autor, kes on linnaraamatukogu töötaja, eksponeerib piltidesse püütud hetki Tallinna, Londoni ja Viini tänavatelt. Muusikaosakonnas saab vaadata leedu fotograafi Žilvinas Valeika näitust „Lühikestest seelikutest“ ja II korrusel Noor-Eesti kirjastuse väljaandeid tutvustavat näitust „Noor-Eesti raamatuvara“.

Kõik huvilised on oodatud ja üritused linnarahvale tasuta.

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee