Kasutatud raamatute müük toimub Annelinna harukogus 9.-18. märtsini lahtiolekuaegadel

Kirjastuse Fantaasia raamatumüük - esmaspäeval, 18. märtsil kell 12-18 Tartu linnaraamatukogu I korruse fuajees

2009 Eelarvekärped jõudsid linnaraamatukokku

 

25.02.2009

16.-22. märtsini Tartu Linnaraamatukogu ei tööta – suletud on nii keskkogu kui harukogud, samuti lugemistuba Raekoja platsil. Eelarvekärbete tõttu tuleb raamatukogu uksed nädalaks kinni panna ja töötajad palgata puhkusele saata.

Tartu Linnaraamatukogu nagu ka teiste rahvaraamatukogude riigipoolne komplekteerimistoetus vähenes 2009. a üle veerandi. Tänaseks on põhimõtteliselt otsustatud ka raamatukogu tegevuseelarve vähendamine, sest Tartu linn kärbib oma eelarvet 10% võrra. Raamatukogu direktori Asko Tamme sõnul volikogu otsust kärbete lõpliku suuruse kohta veel pole ja seni tuleb lähtuda eeldusest, et eelarve väheneb.

Kärped hõlmavad kõiki valdkondi alates administreerimis- ja majanduskuludest ning lõpetades komplekteerimisraha ja palkadega. Praktiliselt ei jää puutumata ükski valdkond: töötasude planeeritud vähendus on 5%, kahanesid IT-arendustele ja koolituseks mõeldud summad ning ära tuleb jätta juba kavandatud üritusi.

Palga- ja majanduskulude osas annab vajaliku kokkuhoiuefekti vaid uste sulgemine, tõdeb direktor. Nädalast kinnipanekut, mis ei erine palju nt jõulupühadest tingitud tööpausist, pidas raamatukogu lugejate teenindamist vähem halvavaks kui muid alternatiive.

Olukord, kus raamatukogu on endiselt lahti 6 päeva nädalas ja 11 tundi päevas, aga suletud kindlal, varakult lugejatele teatatud perioodil, on kindlasti parem lahtiolekuaja vähendamisest. Raamatukogu saab nädalase kinnioleku lugejate jaoks võimalikult kergeks teha, informeerides lugejaid varakult ja paludes neil piisavalt lugemisvara koju muretseda, muutes automaatselt tagastustähtaegu jms.

Märtsikuine raamatukogu kinnipanek ei jää ilmselt ainsaks, võimalik, et sügisel tuleb veel teinegi. Kindlasti jääb tänavu suvel ära koostöös Tartu Noorte Töömalevaga korraldatud rannaraamatukogu, mis on tegutsenud neli aastat. Puhkuste ajaks ei ole võimalik võtta asendustöötajaid ja seetõttu on kaalumisel suvine kollektiivpuhkus kas kogu süsteemis korraga või eraldi harukogudes ja keskkogus. Suve ja sügise kohta saab otsuseid teha siiski alles peale linna negatiivse lisaeelarve kinnitamist, täpsustas A. Tamme.

Täiendav teave: direktor Asko Tamme tel 736 1371

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee