Annelinna raamatukogu suletakse reedel, 14. detsembril kell 16.00.

2009 Lift vähendab lugejate jalavaeva

21.01.2009

Alates reedest, 23. jaanuarist sõidutab Tartu Linnaraamatukogu külastajaid Kompanii tänava peahoones lift. Liftiehituse ja -seadistamise protsessile pani punkti linnavalitsuses täna välja antud kasutusluba. Raamatukogu nelja korruse vahel liikumine saab olema kergem kõigil, aga eriti on põhjust rõõmustada eakatel inimestel, lapsevankriga emadel-isadel ja ratastoolis liikujatel.

Liftile oli hoones koht ja ruum olemas, sest raamatukogu 1980. aastal valminud juurdeehituse jaoks oli arhitekt Arnold Matteus lifti küll kavandatud, aga kuna see ei olnud tollaste normide põhjal kohustuslik, lükkus liftiehitus aastakümneid edasi.

Lifti jaoks vajalik süvend kaevati raamatukogu fuajee põrandasse 2008. aasta juulis, ehitama asuti septembris. Konstruktsioonide keevitamiseks, kaablite vedamiseks ja teiste suuremate tööde jaoks tuli raamatukogu peauks oktoobris, novembris ja detsembris väikeste vaheaegadega kokku 7 nädalaks kinni panna ja lugejad pääsesid raamatukokku kõrvaltrepikodade kaudu.

Liftiehituse peatöövõtja oli AS TEVO ja paigaldaja Formet-Lift OÜ. Ehitus koos lisatöödega (tuletõkkeuste paigaldamine kahele korrusele ja trepimademete remont) läks maksma ca 2,7 miljonit krooni. Raamatukogus ligi pool aastat kestnud remondi käigus tegi AS Puko korda ka II ja III korruse tualetid, selle töö maksumus ligines 900 000 kroonile.

Linnaraamatukogu direktori Asko Tamme sõnul tänavu raamatukogu peahoone rekonstrueerimine jätkub – esmaülesanne on hoone invanõuetega vastavusse viimine. Praegu pääseb ratastoolis liikuja liftiga ilukirjanduse laenutussaalidesse ja muusikaosakonda, aga erialakirjanduse saali, tehnika- ning väliseesti ja vanema raamatu osakonna külastamist takistab ühes vahekoridoris väike trepp ja teises nõuetele mittevastav kaldtee.

Täiendav teave: raamatukogu direktor Asko Tamme tel 736 1371

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee