Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Enn Nõu uue romaani esitlus
(05.09.2005)

Teisipäeval, 6. septembril kell 16.00 algab Tartu linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) II korruse eriala- ja teabekirjanduse saalis Enn Nõu dokumentaalromaani "Mõtusekuke viimne kogupauk" esitlus. Raamatu andis välja kirjastus “Eesti Keele Sihtasutus”.

Vaheldumisi Rootsis ja Eestis elav kirjanik, praegu juba pensionil olev Enn Nõu on elukutselt arst. Ta on olnud kopsuhaiguste dotsent Uppsala ülikoolis ja tal on pikaajaline töökogemus Uppsala ülikooli akadeemilisest haiglast.

Nõu detailitäpses loomingus on tooniandev Eesti lähiminevikust ja olevikust, pagulasideede desillusioneerimisest lähtuv tragism. Kirjaniku sulest on ilmunud ülevaade “Eesti pagulasvalitsus 1944-1988” (“Akadeemia”1990, 2), ta oli tegev ajakirja ”Mana” kolleegiumis ja aastatel 1988 – 1997 Rootsi Kirjanike Liidu liige. Praegu kuulub ta Eesti Kirjanike Liitu.

Romaani “Mõtusekuke viimne kogupauk” puhul on tegemist kirjaniku romaanidiloogia “Lõigatud tiibadega” ja “Pärandusmaks” (mõlemad Lund1976, Tallinn 1994) mõttelise järjega, kus uurimisele on võetud eestlaste, täpsemalt muhulaste juhtumised Kaug-Idas enne 1917. aasta revolutsiooni. Autor analüüsib eksiili aspekte läbi eri põlvkondade ajaloolise kogemuse.

Hakkajate ja elujulgete Muhumaa meeste ja naiste eluteed on kirjanikul otsekui luubi alla võetud – ta koondab nende võidud ja kaotused, armastused ja surmad ning unistused. Maailma otsa oma õnne ja paremat elu otsima läinud rahvakillu ajalugu tuleb kõige selgemalt esile raamatu teljeks oleva Endriku elumõtte otsingute kaudu. Enn Nõu raamat on kirjutatud tähelepanelikule lugejale, kes oskab hinnata kirjaniku poolt detailitäpselt kujutatud olustikku ja inimsuhteid.

Lähem teave: Ädu Neemre tel 736 1389, 55 551884

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee