Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 1. novembrist on raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal remondi tõttu suletud. Loe pikemalt kodulehe uudiste alt.

Fotonäitus "Puudega linn" Tammelinna raamatukogus
(15.03.2005)

Alates kolmapäevast, 16. märtsist saab Tammelinna raamatukogus (Suur-Kaar 56) vaadata fotonäitust "Puudega linn", mille autoriks on Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituudi teadur Helje Pärnaste.

Enam kui 20st ilmekast värvipildist koosneva väljapanekuga vaatleb autor puude saatust linnakeskkonnas, nende järjest ahenevaid eluvõimalusi. Rohelise maailmavaatega loodusteadlane Helje Pärnaste arutleb nii: "Tundub, et ühiskonnas arenedes hakkab vanarahva tarkus unustuse hõlma vajuma. Väärtushinnangud muutuvad. Kui meie esivanemad pidasid puid pühaks ja neist loodi kunstiteoseid, siis nüüdseks on meie linnapuudest saanud lihtsalt mingi "asi odavas poes". Keegi ei hooli neist. [...] Puud sandistuvad. Kuid kas mitte ei sandistu ühes sellega ka linnakeskkond? Kas puud linnas on linna puue, et neist lahti tahetakse saada?"

Käesolev näitus on Helje Pärnastele neljateistkümnes, ta on pälvinud eripreemia Eesti Fotokunsti Ühingu "Aastafoto 2003" konkursil ja ajakirja "Eesti Loodus" korraldatud konkursil "Loomafoto 2002".

Näitus jääb linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks 13. aprillini ja seda saab vaadata tööpäeviti kl 10-19 ja laupäeval kl 10-16.

Täiendav teave: Tammelinna harukogu juhataja Merike Karolin tel 746 1036, 56627421

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee