Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Algupärase lastekirjanduse päev linnaraamatukogus
(11.04.2005)

13. aprillil kell 11.00 kogunevad Tartu linnaraamatukogu IV korruse saalis (Kompanii 3/5) kirjandusuurijad, kriitikud, pedagoogid, raamatukoguhoidjad, üliõpilased ja kirjastajad, et koos arutleda omamaise lastekirjanduse üle. Tartu linnaraamatukogu lasteosakonna eestvedamisel toimuv algupärase lastekirjanduse päev on juba seitsmes ja saab teoks koostöös Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse juures tegutseva lastekirjanduse uurijate töögrupiga.

Seekordne kirjanduspäev tahab uurida, mil määral autor ja lugeja on oma otsustes vabad ja mil moel seotud. Avaettekande kirjaniku vabaduse teemal teeb kirjanik ja Eesti Kirjanike Liidu esimees Jan Kaus. Kirjanduskriitik Reet Krusten kõneleb adaptatsioonist kui ärivabadusest. Lastekirjanduse uurija Jaanika Palm arutleb lastekirjanduse kriitika ja vabaduse üle. Läänemaa Keskraamatukogu bibliograafi ja “Muhvi” laureaadina tuntud Krista Kumberg mõtiskleb samuti kirjaniku “rangide” üle. Tartu Tamme Gümnaasiumi kirjandusõpetaja Piibe Leiger räägib lahti, miks mõni raamat teisest kohustuslikum on. Publiku ette astub ka pedagoog ja kirjanik Eva Koff ning kirjanduspäeva lõpetab Piret Päär, kes kõneleb sellest, mis sunnib jutuvestjat rääkima oma lugusid. Vaheldust ettekannetele pakub Kivilinna gümnaasiumi näitetrupp etendusega „Loomade kool“.

Algupärase lastekirjanduse päev pakub võimaluse kokkusaamiseks ja eesti lastekirjanduse üle arutlemiseks inimestele, kes sellega oma igapäevases töös tegelevad, aga ka kõigile teistele huvilistele. Kirjanduspäeva korraldaja Ädu Neemre sõnul on linnaraamatukokku kuulama ja kaasa mõtlema oodatud kõik, kes oma ameti või lihtsalt meelelaadi tõttu on lastekirjandusega seotud ja sellesse kirjanduse osasse sümpaatiaga suhtuvad. 

Kirjanduspäeva täielik kava on väljas linnaraamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee.
Lähem teave: lasteosakonna juhataja Ädu Neemre tel 736 1389, 55 551884

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee