Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21. veebruaril on Annelinna harukogu ehitustööde töttu suletud. Raamatuid saab tagastada tagastuskasti.

24. veebruaril, iseseisvuspäeval, on linnaraamatukogu suletud.

Algupärase lastekirjanduse päev linnaraamatukogus
(11.04.2005)

13. aprillil kell 11.00 kogunevad Tartu linnaraamatukogu IV korruse saalis (Kompanii 3/5) kirjandusuurijad, kriitikud, pedagoogid, raamatukoguhoidjad, üliõpilased ja kirjastajad, et koos arutleda omamaise lastekirjanduse üle. Tartu linnaraamatukogu lasteosakonna eestvedamisel toimuv algupärase lastekirjanduse päev on juba seitsmes ja saab teoks koostöös Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse juures tegutseva lastekirjanduse uurijate töögrupiga.

Seekordne kirjanduspäev tahab uurida, mil määral autor ja lugeja on oma otsustes vabad ja mil moel seotud. Avaettekande kirjaniku vabaduse teemal teeb kirjanik ja Eesti Kirjanike Liidu esimees Jan Kaus. Kirjanduskriitik Reet Krusten kõneleb adaptatsioonist kui ärivabadusest. Lastekirjanduse uurija Jaanika Palm arutleb lastekirjanduse kriitika ja vabaduse üle. Läänemaa Keskraamatukogu bibliograafi ja “Muhvi” laureaadina tuntud Krista Kumberg mõtiskleb samuti kirjaniku “rangide” üle. Tartu Tamme Gümnaasiumi kirjandusõpetaja Piibe Leiger räägib lahti, miks mõni raamat teisest kohustuslikum on. Publiku ette astub ka pedagoog ja kirjanik Eva Koff ning kirjanduspäeva lõpetab Piret Päär, kes kõneleb sellest, mis sunnib jutuvestjat rääkima oma lugusid. Vaheldust ettekannetele pakub Kivilinna gümnaasiumi näitetrupp etendusega „Loomade kool“.

Algupärase lastekirjanduse päev pakub võimaluse kokkusaamiseks ja eesti lastekirjanduse üle arutlemiseks inimestele, kes sellega oma igapäevases töös tegelevad, aga ka kõigile teistele huvilistele. Kirjanduspäeva korraldaja Ädu Neemre sõnul on linnaraamatukokku kuulama ja kaasa mõtlema oodatud kõik, kes oma ameti või lihtsalt meelelaadi tõttu on lastekirjandusega seotud ja sellesse kirjanduse osasse sümpaatiaga suhtuvad. 

Kirjanduspäeva täielik kava on väljas linnaraamatukogu kodulehel aadressil www.luts.ee.
Lähem teave: lasteosakonna juhataja Ädu Neemre tel 736 1389, 55 551884

Näitused

L Veebr 22 @09:00 - L Veebr 22 @16:00
Risto Vuorimiehe fotonäitus „Love Records Soome muusikaelus”
L Veebr 22 @17:00 - L Veebr 29 @16:00
Näitus „Rahu, ainult Tartu rahu“
L Veebr 22 @17:00 - T Mär 03 @20:00
Graafik Lembit Karu näitus "Hingemaastikud"

Uudised

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. Eelmisel aastal lisandus linnaraamatukogu kolmele harukogule Ilmatsalu harukogu, viidi sisse peamiselt peredele ja lapsevanematele suunatud uus teenus kärglaenutus, seemneraamatukogu laiendusena loodi Annelinna raamatukogu juures kogukonnaaed.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee