Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Linnaraamatukogu korraldab amatöörfilmide konkursi noortele
(21.04.2005)

Tartu linnaraamatukogu kuulutas aprillikuu keskel välja amatöörfilmide konkursi Lõuna-Eestis elavatele ja õppivatele noortele. Konkursitöid oodatakse noortelt filmitegijatelt vanuses 15 -25 aastat 2. maiks.

Konkursile oodatakse VHS või DVD formaadis filme maksimaalse pikkusega 20 minutit. Konkursile esitatud tööde seast valib eri valdkondade loomeinimestest koosnev žürii välja kolm paremat filmi, mille autoreid premeeritakse rahaliste auhindadega (1500, 1000 ja 700 EEK-i). Amatöörfilmide konkurssi toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp ja Linnaleht.

Projekti eestvedaja, linnaraamatukogu muusikaosakonna töötaja Kadri Rohi sõnul on konkursi eesmärk noorte huvi tõstmine visuaalse meedia võimalusi kasutava loova eneseväljenduse vastu ja seeläbi muidugi ka filmiamatörismi edendamine. Samuti tahab ta noortele tutvustada Eesti Filmiamatööride Liitu ja linnaraamatukogu muusikaosakonna videoteeki, mis sisaldab umbes 1000 väärtfilmi. Amatöörfilmide konkursist tehakse kokkuvõtteid linnaraamatukogus 14. mail. Osalejatele pakutakse loenguid filmiamatörismist ja praktilisest filmitegemisest ning üritus lõpeb auhinnatud filmide linastamisega.

Konkursil osalejatel palutakse tuua filmid Tartu linnaraamatukogu muusikaosakonda aaressil Kompanii 3/5. Vajalik lisainfo on väljas raamatukogu kodulehel www.luts.ee.

Täiendav info: Kadri Rohi tel 736 1394, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee