Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu projekt. Kunstniku dialoog ruumiga
13.03.2006

Kolmapäeval, 15. märtsil kell 18.00 avatakse Tartu Linnaraamatukogu ja Rael Artel Gallery: Non-Profit Project Space`i koostöö tulemusena galerii uus näitusepind Tartus, linnaraamatukogu keldris. Kunsti ja informatsiooni suhetele keskenduv ning kaasaegset kunsti kui intellektuaalset ja infopõhist nähtust tutvustav näitusepind hakkab tegutsema vaid sügis-talvisel hooajal: esimene näitus toimub käesoleva aasta märtsis-aprillis, järgmine hooaeg algab oktoobris.

Rael Artel Gallery: Non-Profit Space`i avanäitus Tartus, "Raamatukogu projekt. Kunstniku dialoog ruumiga", on kohaspetsiifiline projekt ning tegeleb eksklusiivselt vaid avatava galeriipaigaga. Avanäitus on alati statement ning näituseruumi ja kunsti edasise kooseksisteerimise seisukohast lähtudes pidas näituse kuraator vajalikuks pühendada esimene näitus ekspositsioonikeskkonnale endale.

"Raamatukogu projekt. Kunstniku dialoog ruumiga" koosneb valdavas enamikus spetsiaalselt ruumist lähtudes loodud teostest - kunstnikud olid palutud töötama Kompanii 3/5 hoone keldriruumi füüsilise, emotsionaalse, ajaloolise ja metafoorse kvaliteediga. "Raamatukogu projekt. Kunstniku dialoog ruumiga" on meetodilt lähivaatlus. Ka publik on oodatud lähivaatlema seitsme noorema põlvkonna kunstniku Raul Kelleri, Kaarel Nurga, Margot Kase-Virge Loo, Tanja Muravskaja, Rauno Teideri ja August Künnapu teoseid.

Rael Artel Gallery: Non-Profit Space asub Tartu kesklinnas, Kompanii tänav 3/5 keldris. Galerii on 1-minutilise jalutuskäigu kaugusel Raekoja platsist ning publikule avatud iga päev kl 12-19. "Raamatukogu projekt. Kunstniku dialoog ruumiga" jääb avatuks 20. aprillini.

Galerii virtuaalkeskkond, kuraatori kaassõna näitusele ning kõiki teoseid tutvustav tekst asub veebilehel www.moskva80.com.

Rael Artel Gallery: Non-Profit Project Space tänab kõiki toetajaid ja abistajaid, eelkõige Tartu Linnaraamatukogu ja hr. Asko Tammet, Eesti Kultuurkapitali, OÜ Hansaprinti ja Y-Galeriid.

Pressiteate koostas Rael Artel
Kuraator, tel 56 460983, 56 229213

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee