Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Naised teevad ilma
21.02.2006

23. veebruaril kell 14.00 avatakse linnaraamatukogu II korruse näituseruumis raamatunäitus "Naised teevad ilma". Dr Tiina Kirss Toronto Ülikoolist, kes eelmise aasta detsembris valiti ka Tartu Ülikooli eesti kirjanduse professoriks, räägib näituse avamisel teemal "Naised kirjanduses ja elulugudes".

Näitus "Naised teevad ilma" tutvustab raamatuid väljapaistvatest kirjanikest, kunstnikest, näitlejatest, poliitikutest, teadlastest jne. Vaatamiseks on väljas ilukirjanduslikke käsitlusi, biograafiaid, elulugude kogumikke ja kunstiraamatuid naistest. Naise rollist ajaloo erinevatel perioodidel (antiikaeg, keskaeg ja renessanss) annavad hea ülevaate Päivi Setälä raamatud. Näitusel on väljas lai valik biograafiaid alates eesti luuletajatest Betti Alverist ja Marie Underist kuni selliste maailmanimedeni nagu Sigrid Undset, Isadora Duncan, Marlene Dietrich, Clementine Churchill, Evita jt. Huviline leiab näituselt nn Kuningaraamatute sarjas ilmunud ajaloolised romaanid valitsejannadest, käsitlused ajalugu mõjutanud poliitikud ja riigijuhte ümbritsenud naistest ja naiste endi kirjutatud memuaarid.

Näitus on koostatud Tartu Linnaraamatukogu kogude põhjal ja jääb avatuks kuni 25. märtsini tööpäevadel 9-19 ja laupäeviti 10-16.

Täiendav info: Halliki Jürma, tel 736 1382

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee