Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Näitus õnnelikest lastest
08.02.2006

Tartu Linnaraamatukogu lasteosakonnas (Kompanii 3/5, I korrus) on käesolevast nädalast kuu lõpuni vaadata kunstinäitus "Tahan ka aidata!" ja "kui mina saaksin aidata!", kus saab näha kokku 125 lasteaia ja algklassi laste joonistust. Tööd kujutavad olukordi laste elust, mil nad on kedagi abistanud ning soove maailma muutmiseks, kui see oleks nende teha.

"Näitus annab suurepärase ettekujutuse sellest, mida lapsed ise oluliseks peavad ning kuidas näevad oma panust ümbritsevasse," ütles konkursi korraldaja ja Avataud Eesti Fondi Balti-Ameerika Partnerlusprogrammi kodanikuhariduse koordinaator Annika Remmel. "Nii mõtestavad lapsed lahti oma suhted teistega ning selle, kuidas nad saavad maailma iga väikse teoga muuta ja mõjutada. Nende piltide vaatamine annab erakordselt positiivse elamuse," lausus Remmel. Seetõttu tundsid ka korraldajad, et laste tööde sõnumit tuleb näitusega rõhutada, kuigi konkurssi korraldades näitust kavas ei olnud. Esitatud piltidel, ühiselt keskendunud sellele, kuidas maailmas oleks rohkem õnnelikke lapsi. Paljudel töödel kujutati sõprade ja vanemate aitamist ning looduse hoidmist. Piltidele on lisatud lugusid sellest, mida lapsed on juba koos oma klassi ja õpetajatega teinud.

Avatud Eesti Fondi Balti-Ameerika Partnerlusprogramm korraldas laste omaloomingukonkursi "Tahan ka aidata!" ja "Kui mina saaksin aidata!" osana Euroopa kodanikuhariduse aastast. Konkursi eesmärgiks oli teadvustada lasteaia- ja algklassideõpetajatele kodanikuhariduse olulisust, anda lastele võimalus mõtiskleda abistamise tähtsuse üle ning pakkuda põnevat käelist tegevust. Olulisel kohal oli laste meeskonnatööoskuste arendamine ning ühise eesmärgi nimel tegutsemise kogemuse saamine. Konkursile laekus üle 700 pildi. Veebruaris näeb konkursitöid Tartu kunstikuu raames linnaraamatukogus, märtsis on tööd üleval Tallinnas ning kuu lõpus toimub pidulik tunnustamistseremoonia. Tartus Linnaraamatukogus saab näitust vaadata 28. veebruarini tööpäevadel kell 9-19 ja laupäeval 10-16.

Lisainformatsioon: Annika Remmel, Avatud Eesti Fond, Balti-Ameerika Partnerlusprogramm kodanikuhariduse koordinaator See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Ädu Neemre Tartu Oskar Lutsu nim Linnaraamatukogu Laste- ja noorteosakonna juhataja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. 7361 389

Üritused

Sündmused puuduvad

Näitused

Sündmused puuduvad

Uudised

Pakiautomaaditeenus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Loe edasi...

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee