Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

16.05.2006

Neljapäeval, 18. mail kell 16 toimub Tartu linnaraamatukogu saalis (Kompanii 3/5) kultuuriteemaliste harrastusfilmide konkursi "Inimene kaameraga" lõpetamine.

Tartu Linnaraamatukogu korraldas filmikonkurssi teist korda. Kui eelmisel aastal oodati konkursitöid Lõuna-Eesti noortelt, siis tänavune konkurss oli üle-eestiline ja temaatiline - oodatud olid kirjanduse-, muusika-, tantsu-, teatri- jm. kultuuriteemalised filmid.

Konkursil osales 48 filmi 45-lt autorilt üle Eesti. Žürii koosseisus Janika Kronberg, Berk Vaher ja Rein Pakk hindas filme kahes vanusegrupis: alla 18-aastased ning 18-aastased ja vanemad autorid. Mõlemas vanusegrupis antakse välja peaauhind, lisaks jagatakse ka eriauhindu.

Filmikonkursi lõpuüritusel võtab sõna Eesti Filmiamatööride Liidu esimees Jaak Järvine, seejärel on võimalus näha Heido Jänese 1992.a. tehtud 10-minutilist amatöörfilmi Harri Vasarast, mida on autasustatud UNICA kuldmedaliga. Ülevaate žürii tööst annab žürii esimees Janika Kronberg. Tartu Linnaraamatukogu direktor Asko Tamme ja filmikonkursi projektijuht Kadri Rohi autasustavad filmide autoreid ning õhtu lõpeb auhinnatud filmide näitamisega. Oodatud on kõik huvilised!

Filmikonkurssi toetavad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa Ekspertgrupp, Linnaleht, Postimees ja Üliõpilasleht.

Lisainfo: Kadri Rohi, Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakond tel. 7361 394, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee