Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Näitus Jüri Käosaare pliiatsikollektsioonist
18.09.2006

19.septembril kell 15 avatakse Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) II korrusel Jüri Käosaare pliiatsikollektsiooni tutvustav näitus „Pliiats?... Pliiats!”

Tartlase Jüri Käosaare hobi sai alguse juba üle 30 aasta tagasi, ent tõsisemalt hakkas ta pliiatseid koguma 1989. aastal. Tänase seisuga on J. Käosaare pliiatsikollektsioon suurim Eesti pliiatsikogu – sinna kuulub üle 10 000 pliiatsi kogu maailmast. Jüri Käosaar on ka Ameerika Pliiatsikogujate Assotsiatsiooni (APCS) liige. Pliiatsihuvilised saavad teema kohta rohkem infot aadressilt http://www.pencilpages.com/

Tartu Linnaraamatukogu näitusel on väljas valik kollektsiooni põnevamatest ja erilisematest pliiatsitest – Jaapani päritolu painduvad ja karvased pliiatsid, šokolaadilõhnaline pliiats, Austrias toodetud komplekt heliloojate autogrammidega, USA presidentide ja osariikide termomeetriga pliiatsid, Taiwani nn kaljupliiatsid, hulgaliselt vigurpliiatseid ja palju muud, mis seondub pliiatsikogumise ja pliiatsitootmisega. Muuhulgas on eksponeeritud ka unikaalne 1900.aastal patenteeritud pliiatsiteritaja.

Kõik huvilised võivad näituse avamisele tulles kollektsionäärile kaasa tuua pliiatseid!

Linnaraamatukogus saab näitust vaadata 17. oktoobrini raamatukogu lahtiolekuaegadel tööpäeviti 9 -19 ja laupäeviti 10 – 16.

Lisainfo: Kadri Rohi, tel 7361 394

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee