Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Näitus Jüri Käosaare pliiatsikollektsioonist
18.09.2006

19.septembril kell 15 avatakse Tartu Linnaraamatukogu (Kompanii 3/5) II korrusel Jüri Käosaare pliiatsikollektsiooni tutvustav näitus „Pliiats?... Pliiats!”

Tartlase Jüri Käosaare hobi sai alguse juba üle 30 aasta tagasi, ent tõsisemalt hakkas ta pliiatseid koguma 1989. aastal. Tänase seisuga on J. Käosaare pliiatsikollektsioon suurim Eesti pliiatsikogu – sinna kuulub üle 10 000 pliiatsi kogu maailmast. Jüri Käosaar on ka Ameerika Pliiatsikogujate Assotsiatsiooni (APCS) liige. Pliiatsihuvilised saavad teema kohta rohkem infot aadressilt http://www.pencilpages.com/

Tartu Linnaraamatukogu näitusel on väljas valik kollektsiooni põnevamatest ja erilisematest pliiatsitest – Jaapani päritolu painduvad ja karvased pliiatsid, šokolaadilõhnaline pliiats, Austrias toodetud komplekt heliloojate autogrammidega, USA presidentide ja osariikide termomeetriga pliiatsid, Taiwani nn kaljupliiatsid, hulgaliselt vigurpliiatseid ja palju muud, mis seondub pliiatsikogumise ja pliiatsitootmisega. Muuhulgas on eksponeeritud ka unikaalne 1900.aastal patenteeritud pliiatsiteritaja.

Kõik huvilised võivad näituse avamisele tulles kollektsionäärile kaasa tuua pliiatseid!

Linnaraamatukogus saab näitust vaadata 17. oktoobrini raamatukogu lahtiolekuaegadel tööpäeviti 9 -19 ja laupäeviti 10 – 16.

Lisainfo: Kadri Rohi, tel 7361 394

Üritused

Sündmused puuduvad

Näitused

Sündmused puuduvad

Uudised

Pakiautomaaditeenus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Loe edasi...

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee