Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

Rahvaraamatukogude suveseminar Tartumaal
(08.08.2006)

8. – 10. augustini toimub Tartumaal Nõos rahvaraamatukogude 26. suveseminar. Suvelaagri korraldavad Tartu maakonna keskraamatukogu ülesandeid täitev Kõrveküla raamatukogu, Tartu linnaraamatukogu ja Eesti Rahvusraamatukogu. Seminarlaagrisse koguneb umbes 50 raamatukoguhoidjat üle Eesti, et saada uut erialast teavet, kohtuda kolleegidega ja tutvuda Tartumaa raamatukogudega.

Pika traditsiooniga suveseminar toimub igal aastal erinevas maakonnas, tänavu siis Tartumaal. Eesti rahvaraamatukogude esindajad saavad kokku rutiini- ja pingevabas õhkkonnas, et kuulata erialaseid ettekandeid, diskuteerida ja külastada Tartumaa erinevaid raamatukogusid. Suveseminari üks eesmärk on kohtumine maakonna- ja vallajuhtidega, sest just nende suhtumisest oleneb palju raamatukogude käekäik. Raamatukoguhoidja silmaringi laiendavad koduloolised ettekanded ja paikkonna vaatamisväärsustega tutvumine. Märkida võiks sedagi, et suvelaager loob ja hoiab raamatukoguhoidjate ühtsustunnet.

2006. aasta suveseminar algab 8. augusti keskpäeval Tartu linnaraamatukogus, laagripaik asub Nõos, öömaja pakub Nõo Reaalgümnaasium. Erialased ettekanded on rahvusraamatukogu peadirektorilt Tiiu Valmilt, rahvusraamatukogu teadus- ja arenduskeskuse juhatajalt Janne Andresoolt ning Tartu linnaraamatukogu direktorilt Asko Tammelt. T. Valm kõneleb 21. sajandi raamatukogumudelist, J. Andresoo e-raamatukogu arengusuundadest ning A. Tamme raamatukogu võimalustest ja soovidest lugemiseelistuste kujundamisel. Raamatukoguhoidjad kohtuvad Tartu maavanema Esta Tamme, Nõo vallavanema Rain Sangernebo, Rannu vallavanema Uno Rootsmaa ja Kambja vallavanema Ivar Tedremaga. Kolme laagripäeva jooksul külastatakse Nõo, Kambja, Elva, Rannu, Kõrveküla ja Kolkja raamatukogu ning Tartu Observatooriumi Tõraveres. Kultuuriprogrammis on Luke park, Järvemuuseum Võrtsjärve ääres, Kambja kirik ja Alatskivi loss ning Peipsiääre valla vanausuliste muuseum Varnjas.

Suveseminari korraldajad loodavad, et kõik laagris osalejad lähevad oma koduraamatukogudesse tagasi hea tuju, värske informatsiooni, uute ideede ja täienenud teadmistega Eestimaa kohta.

Täiendav informatsioon: Kõrveküla raamatukogu direktor Hele Ellermaa tel 741 4306, 56 907677

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee