Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

14.12. 2006

Esmaspäeval, 18. detsembril kell 18.00 avatakse Tammelinna harukogus
(Suur kaar 56) näitus „Tammelinna telg ja kaared” ning näidatakse Andres Söödi
filmi legendaarsest Tartu linnaarhitektist Arnold Matteusest.

Näitus "Tammelinna telg ja kaared" tutvustab Tammelinna ehitusajalooliselt väärtuslikke hooneid Tamme puiesteel, Väike, Kesk ja Suur kaare tänavail ning Tartu esimest moodsat aedlinna projekteerinud silmapaistvaid arhitekte.

Edgar Johan Kuusik teostas Tamme mõisa alade planeeringu, Anatoli Podtšekajev oli juugendliku vormikõnega ja heimatstiilis elamute autor Tammelinna ehituse esimeses etapis. Arnold Matteus, Artur Kirsipu ja Nikolai Kusmin tõid 30. aastail eramuehitusse dekoratiivselt
tõlgendatud funktsionalistliku suuna.

Näituse kuraatoriks on Liivi Rosenvald, kujundas Silja Paris, fotograafiks Tiia Reisner, teostus firmalt Seri Disain.

Näitust "Tammelinna telg ja kaared" eksponeeriti esmakordselt Tammelinna
päevade ajal O. Lutsu majamuuseumis 2006.a mais. Käesolev näitus on ühtlasi järg 2004.a valminud näitusele "Tammelinna tähed", mis käsitles ehitusväärtuslikke maju Elva ja Riia tänaval ning tammelinlaste esimese põlvkonna tuntumaid kultuuritegelasi.

Näitus jääb avatuks kuni 12. jaanuarini 2007.

Täiedav info: Tammelinna harukogu tel 746 1035

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee