Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 1. novembrist on raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal remondi tõttu suletud. Loe pikemalt kodulehe uudiste alt.

5. oktoobril kell 18 esitleb bluusitrio Bullfrog Brown tasuta akustilise kontserdiga Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonna saalis (Kompanii 3/5) oma uut kuue looga EP-d "Uncooked", millega huvilistel oli võimalus põgusalt tutvuda juba tänavusel Haapsalu Augustibluusil.

Plaadil teevad kaasa ka ansamblist Kiritöö tuntud Marju Varblane viiulil ja Peeter Piik kontrabassil ja mandoliinil ning puhkpilliorkestri Popsid trummar Raul Terep; trumme raamatukogu neljandal korrusel toimuva esitluse tarbeks siiski üles seada ei plaanita.

Ansambli mullust albumit "Snakes and Devils" on tänaseks mängitud bluusiraadiotes üle ilma ning selle kohta on kiitvaid arvustusi avaldanud ka sellised suured bluusiväljaanded nagu "Blues Matters!" (Suurbritannia), "Virus de Blues" (Prantsusmaa) ja "Blues News" (Soome). Värsket EP-d "Uncooked" peavad sellega tutvuda jõudnud rahvusvahelised bluusi-DJd veelgi paremaks:
"Ehe deltabluus, ja mõnusa kiiksuga." - Geoff Barton, Helsinki's Blues Cafe, Soome
"Meil on aeg üle saada teadmisest, et need vennad on Eestist. See on suurepärane bluus." - Cliff McKnight, Nothing But The Blues, Suurbritannia
"Te vaid kuulake neid lugusid, ja te jääte sõltuvusse!" - Kjell Andreassen, Radio Holstebro, Taani

Novembriks peaks plaat mp3dena saadaval olema ka läbi Londoni bluusileibeli Green Bullet, millega Bullfrog Brown kevadel lepingu sõlmis; detsembris järgnevad kontserdid Londonis ja Glasgows. Kavatsust plaati CD-kujul Eesti kaubandusvõrgus levitama hakata bändil esialgu pole.

Uue plaadi kohta ilmus ka esimene arvustus: http://newbluesreviews.blogspot.com, selle prantsuskeelne variant peaks mahtuma järgmisesse Virus de Bluesi numbrisse...

Lisainfo: http://www.hot.ee/bullfrogbrown
http://www.myspace.com/bullfrogbrown
E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Tel. 5599 9182, Andres Roots

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee