Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

20. oktoobril algavad üleriigilised raamatukogupäevad, mille moto on tänavu "Lugedes rikkamaks". Traditsiooniliselt mahub järgneva kümne päeva sisse sündmusi nii lugejatele kui raamatukoguhoidjatele endile. Raamatukogupäevi alustatakse ettelugemispäevaga "Armas eesti lasteraamat", 23. oktoobril tähistatakse eesti raamatu päeva, raamatukoguhoidjad panevad oma oskused proovile kirjanduse tundmises ja info otsimisel internetist.

Raamatukogupäevade sisse jääb linnaraamatukogu hea uudis tartlastele - nimelt pikeneb raamatukogu lahtiolekuaeg tunni võrra. Keskkogu südalinnas ning Tamme- ja Annelinna harukogud on alates 23. oktoobrist avatud tööpäevadel õhtul kella kaheksani. Raamatukogu külastamise võib nüüd rahuliku südamega jätta tööpäeva lõppu. Viimane lahtiolekutund on esimese nädala jooksul, 23.-27. oktoobrini viivisevaba.

Avapäeva, 20. oktoobri sündmused on linnaraamatukogus kavandatud lastele. 6-8-aastaste laste lugemisvõistlusega osaletakse üle-eestilisel ettelugemispäeval. Lapsed loevad katkendeid Lehte Hainsalu raamatust "Tähestikutark", auhindadega toetab kirjastus Atlex. Sadamamateatris saab teoks järjekordne muinasjutupäev, mis sedakorda on pühendatud vendade Grimmide muinasjuttudele. Muinasjutt Tuhkatriinust tuleb ettekandmisele nii balleti kui näidendina, esitajateks lapsed Kohtla-Järvelt ja Tartust.

Eesti raamatu päeval, 23. oktoobril toimub Tartu linnaraamatukogu saalis ettekandepäev "Eesti romaanivõistlused aastatel 1927-2004". Ettekannetega esinevad Janika Kronberg, Maie Kalda ja Kairi Korts, sõna võtma ja arvamust avaldama on palutud võistluste laureaate ja žüriiliikmeid, avatakse teemakohane raamatunäitus. 26. oktoobriks on kavandatud kohvikuõhtu, kus koos majandusteadlastega võetakse vaatluse alla raamatud, mis jagavad nõuandeid, kuidas saada rikkaks.

26. oktoobril toimub raamatukogu arvutiklassis 9.-11. klasside õpilaste infootsingu võistluse lõppvoor. Eelvoor viidi läbi kümnes Tartu koolis ja kooli parim internetiavarustes orienteeruja osaleb lõppvoorus. Raamatukoguhoidjate koostatud küsimused suunavad infootsijad põnevatele ja õppetöö jaoks kasulikele veebilehekülgedele. Infootsingu võistlust õpilastele korraldab Tartu linnaraamatukogu tänavu kolmandat korda, auhindadega toetab Elion.

Raamatukogupäevade kava on väljas linnaraamatukogu kodulehe aadressil www.luts.ee. Eesti teistes raamatukogudes toimuvatest ettevõtmistest saab ülevaate Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kodulehelt www2.nlib.ee/ERY/

Täiendav info: Linda Jahilo, tel 736 1374, 53 402168

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee