Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Alates 1. novembrist on raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal remondi tõttu suletud. Loe pikemalt kodulehe uudiste alt.

Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu tähistab tänavust Eesti raamatu päeva ettekandekoosoleku ja näitusega Eesti romaanivõistlustest läbi aegade.

Esmaspäeval, 23. oktoobril kell 11 on Tartu linnaraamatukogu saalis ettekandepäev "Eesti romaanivõistlused aastatel 1927-2004". Ajajärgust 1927-1940 ja väljaspool Eestit kõneleb Janika Kronberg ("Võistlus ja geenius"), kõige pikemast ja kurioossemast nõukogude perioodist 1949-1990 räägib žüriiliikme vaatenurgast Maie Kalda ("Žüriiliikme mälestusi") ja tänapäevast Kairi Korts ("Hobikirjandus, imelapsed ja klassika : romaanivõistlused 1994-2004. Ja edasi?"). Sõna võtma ja arvamust avaldama on palutud võistluste laureaate ja teisigi žüriiliikmeid. Pärast ettekandeid ja arutelu on teemakohase näituse tutvustus.

Väljapanek moodustab kolmveerand sajandi pikkuse kirjandusajaloolise läbilõike alates kõige esimesest romaanivõistlusest, mille I auhinna sai August Jakobson "Vaeste-Patuste alev", kuni praegu viimaseni, mille võitis Sass Henno "Mina olin siin". Aastatel 1927-2004 on Eestis korraldatud 23 romaanivõistlust. Näitusele on välja pandud kõik auhinnatud ja esiletõstetud teosed (umbes 50). Lisamaterjaliks saab lugeda kirjandusülevaateid, arvustusi ja huvitavaid fakte. Näitus on üleval 19. oktoobrist 18. novembrini.

Lisainfo Katrin Raid, tel 7361 372

Uudised

Rootsi krimikirjanik Mattias Berg esineb Tartus

14. novembril kell 17.00 algab Tartu Linnaraamatukogu saalis Põhjamaade nädala kirjandusõhtu, mille külaline on rootsi krimikirjanik Mattias Berg. Bergi debüütromaani, tehnopõneviku „Kandja“ andis eesti keeles välja kirjastus Varrak.

Loe edasi...

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee