Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21. veebruaril on Annelinna harukogu ehitustööde töttu suletud. Raamatuid saab tagastada tagastuskasti.

24. veebruaril, iseseisvuspäeval, on linnaraamatukogu suletud.

3. novembri õhtul kella kuuest südaööni üheaegselt Tartus, Tamperes ja Kranjis toimunud rahvusvahelise fotomaratoni „Pilkases pimeduses?” võitjad on selgunud. Osalejate arv oli kõige suurem Tartus – siin tegi fotoöö kaasa 72 fotograafi, Tamperes 36 ja Kranjis 5, neljas osalema kutsutud linn Oulu kaasa ei teinud. Kõigi osalenud fotograafide pilte saab vaadata maratoni kodulehel aadressil www.ihanpimee.tampere.fi. Tartus korraldasid fotomaratoni linnaraamatukogu ja Tartu Kõrgem Kunstikool.

3. novembril tegid fotograafid kuue tunni jooksul pilte kuuel teemal. Õhtul kell kuus alustati teemadega „Veeparadiis öös” ja „Peegeldused Emajõel”, kell kaheksa kuulutati välja teemad „Agulielu punase torni all” ja „Liikuv pimedus” ja kell kümme viimased teemad „Südalinna melu” ning „Tipphetk öös”. Osalejate seas oli kõige rohkem noori, isegi nii noori, et südaööni linnas liikumiseks võeti kaasa lapsevanem, aga oli ka eakamaid fotograafe. Talviselt külm õhtu muutis maratoni tõeliselt sportlikuks.

Tartu fotograafide pilte hindas kolmeliikmeline žürii: Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafiaõppejõud Vallo Kalamees, TÜ foto- ja videotalituse juhataja Ove Maidla ja linnakunstnik Tiit Kaunissaare. Žürii valis kõigepealt välja parimad kuuepildilised seeriad, mis kandideerisid koos teiste osalenud linnade seeriatega Tampere poolt välja pandud peaauhinnale.

Tartlaste rõõmuks tuli maratoni peaauhind, milleks oli Samsungi mobiiltelefon, Tartusse. Auhinna võitis Tartu Saksa Kultuuri Instituudi õpetaja, noorte fotoklubi EUYA juht Julia Barsukova. Tartu peaauhinna, fotokoolituse, pani välja Tartu Kõrgem Kunstikool ja see kuulub Tartu parima seeria autorile Siim Sildmäele. Žürii valis välja iga teema parima pildi, mille autorid Martin Bek, Martin Hallik, Peeter Kolk, Silver Gutman, Andres Jalak ning Jelena Kolesnikova said auhinnaks kas Photopointi või TÜ raamatukaupluse 1000-kroonise kinkekaardi. Lisaks anti välja 7 eriauhinda žürii poolt äramärgitud seeriate ja üksikfotode autoritele, linnaraamatukogu pani välja 3 ergutusauhinda kõige noorematele osavõtjatele ja linnavalitsus Tartu imago-trükise kõigile osalejatele.

Auhinnatud tööde kohta saab põhjalikumat teavet linnaraamatukogu kodulehelt aadressil, väljas on ka slaidiesitlus auhinnatud fotodest.

Lähem teave: Andrus Allikvee, tel 736 1399

Näitused

L Veebr 22 @09:00 - L Veebr 22 @16:00
Risto Vuorimiehe fotonäitus „Love Records Soome muusikaelus”
L Veebr 22 @17:00 - L Veebr 29 @16:00
Näitus „Rahu, ainult Tartu rahu“
L Veebr 22 @17:00 - T Mär 03 @20:00
Graafik Lembit Karu näitus "Hingemaastikud"

Uudised

Tartu Linnaraamatukogu 2019. aasta töö arvudes

Raamatukogu jaoks oli 2019. aasta positiivne, sest iga päev külastati raamatukogu keskmiselt 1800 korda, iga tartlase kohta tehti raamatukogust üle 10 laenutuse, iga lugeja kohta 28. Eelmisel aastal lisandus linnaraamatukogu kolmele harukogule Ilmatsalu harukogu, viidi sisse peamiselt peredele ja lapsevanematele suunatud uus teenus kärglaenutus, seemneraamatukogu laiendusena loodi Annelinna raamatukogu juures kogukonnaaed.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee