Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

21.12.2007

27. detsembril saab 30 aastaseks Tartu Linnaraamatukogu kolmest harukogust suurim – Annelinna raamatukogu. Aadressil Kaunase pst 23, endises lasteaiahoones asuv harukogu on kaasaegseima hoone ja sisustusega rahvaraamatukogu Tartus.

30 aastat tagasi, 27. detsembril 1977 avati Annelinna lugejatele uksed ühes Kaunase pst paneelmaja 3-toalises korteris. Juba järgmisel, 1978. aastal võttis Tartu Linna Täitevkomitee vastu otsuse raamatukogu laiendamise kohta. Tegelikult sai raamatukogu suuremad ruumid alles 1993. aastal, mil koliti tühjaks jäänud lasteaiahoonesse, mis on raamatukogu koduks ka täna.

Raamatukogu hoone remonditi ja kaasajastati 2005. aastal ning on alates 3. veebruarist 2006 lugejatele avatud. Korda tehti katus ja fassaad, maja sai lifti ning uue sissepääsu. Remondi käigus eemaldati enamus vaheseintest, mis tõi juurde valgust ja avarust. Majas on 1100 m2 põrandapinda ja kaasaegne sisustus: infokioskid, laenutusautomaat, turvasüsteem, ca 40 arvutit.
Raamatukogu saavad täies ulatuses kasutada ka liikumispuudega inimesed, isegi raamaturiiulid on sellise kõrgusega, et neilt saab raamatu kätte ka ratastoolis liikuja.

Raamatukogu avamise ajal said lugejad sobiva lugemisvara valida 2500 raamatu ja ajakirja seast. Täna on Annelinna raamatukogus avariiulitele paigutatud ca 40 000 trükist. Kolme aastakümne jooksul on kordades kasvanud ka raamatukogu kasutamine - kui esimese tööaasta lõpul oli Annelinnas 1300 lugejat, siis tänase seisuga on neid 8000, 1978. aastal külastati raamatukogu 9200 korda, tänavu on külastuste arv 62 000.

Uuenenud ja atraktiivne raamatukogu on osutunud magnetiks nii lugejatele kui potentsiaalsetele koostööpartneritele. Nii on raamatukogu taasavastanud Annelinna koolide õpetajad, kes tulevad raamatukokku koos lastega. Lasteüritusi korraldatakse raamatukogus sageli, olgu need siis nukuteatri etendused, kontserdid või kohtumised kirjanikega. Täiskasvanute seas on poolehoiu võitnud ajakirjanik Toomas Jüriado reisimuljete õhtud. Aasta jooksul eksponeeritakse raamatukogus kümmekond näitust.

Raamatukogu sünnipäeval ootavad tänased raamatukoguhoidjad külla endisi kolleege. Põnevust peaks jätkuma ka lugejatele, sest välja on pandud näitus Annelinna raamatukogu ajaloost.

Täiendav info: Annelinna harukogu juhataja Virve Eomäe, tel 746 1043

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee