Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

6. detsembril kell 16 algab Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas poola kultuuri tund. Näitust „Poola kaasaegne kultuur”, mida huvilised on saanud vaadata juba alates novembri keskpaigast, kommenteerib Poola Vabariigi Suursaatkonna kultuurireferent Slawomira Borowska-Peterson. Õhtu jätkub raamatukogu saalis Tadeusz Rόżewiczi luulekogumiku „Alati fragment” esitlusega, mille tõlkis ja kirjastas Hendrik Lindepuu. Poola luulet loevad näitlejad Laura Peterson ja Raivo Adlas.

Saatkonna vahendusel Tartusse jõudnud näitus „Poola kaasaegne kultuur” koosneb 15st paljude fotodega suurest postrist. Näitus on justkui lühikonspekt poola tuntuimatest kirjanikest, filmirežissööridest ja heliloojatest, ülevaate saab ka teatrist ja kujutavast kunstist. Eestlastele hästi tuntud autorite kõrval kohtab arvukalt meie jaoks tundmatuid nimesid.

Fookusesse on tõstetud Nobeli preemiaga pärjatud kirjanikud Reymont, Sinkiewicz, Szymborska ja Miłosz ning Eesti teatripublikule tuntud näitekirjanikud Gombrowicz ja Mrożek. Maailmakuulsate poola filmirežissööride seast pälvib enim tähelepanu K. Kieslowski ning eraldi postrid on pühendatud teatrile, jazzmuusikale ja plakatikunstile.

Esitlemisele tuleva Tadeusz Rόżwiczi luulekogumiku „Alati fragment” tõlkis ja kirjastas Hendrik Lindepuu, kes osaleb ka ise kultuuritunnis. Rόżewicz (s. 1921) on üks sõjajärgse luulekeele tähtsamaid vormijaid Poolas. Esikkogust „Rahutus” (1947) alates on tema looming olnud nii kriitikute kui ka laiema lugejaskonna huvikeskmes. „Alati fragment” pakub läbilõiget luuletaja hilisloomingust, viimasest neljast luulekogust, mis on ilmunud 1996-2004.

Näitlejad Laura Peterson ja Raivo Adlas loevad kultuuritunnis Rόżewiczi, Herberti ning nobelistide Szymborska ja Miłoszi luuletusi.

Täiendav info: Slawomira Borowska-Peterson, tel 627 8218
Linda Jahilo, tel 736 1374

Uudised

Avatakse Prima Vista kunstiprogrammi kuuluvad näitused

17. septembril kell 16.30 avatakse Tartu Linnaraamatukogus tšehhi kirjaniku ja illustraatori Denisa Prošková illustratsioonide näitus ja maalikunstnik Ove Büttneri ning graafik Tiit Rammuli ühisnäitus „Varjud seinal“. Avamisüritus algab muusikaosakonna galeriis IV korrusel.

Loe edasi...

Koos Tammelinna päevadega avatakse raamatukogu tegevustuba

15. septembril kell 18 kuulutatakse Tartu Linnaraamatukogu Tammelinna harukogus avatuks nii XVII Tammelinna päevad kui ka raamatukogu tegevustuba.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee