Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

15.11.2007

Reedel, 16. novembril kell 15 avatakse Tartu Linnaraamatukogu Annelinna harukogus
(Kaunase pst 23) Slovaki Vabariigi suursaatkonna vahendatud stendinäitus „16.-19. sajandi Slovakkia”.

Slovaki Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja Välisministeeriumi ning Slovaki Rahva Muuseumi koostatud näitusel on eksponeeritud 17 stendi Slovakkia ajaloost.

Slovakkide esivanemad asustasid praeguse Slovakkia ala 5.-6. sajandil. Tänapäeva Slovakkia alusepanijaiks on keskaegsed linnad ning käsitöö ja kaubanduse areng. Slovakkiale tõi kuulsust metalli, eriti hõbeda- ja vasetööstus. Slovakkia pealinn Bratislava oli mitme sajandi vältel ajaloolise Ungari riigi pealinn, kus krooniti valitsejaid. Mitmel stendil tutvustatakse slovaki rahvuse taassündi ja tänapäevaseks rahvuseks kujunemist, mille jaoks oli põhjapanev 1843. aastal kinnitatud slovaki kirjakeele norm.

Slovakkia ajalugu tutvustavat rohke pildimaterjaliga illustreeritud näitust saab Annelinna raamatukogus vaadata 15. detsembrini.

Üritused

Sündmused puuduvad

Näitused

Sündmused puuduvad

Uudised

Pakiautomaaditeenus

Tartu Linnaraamatukogu pressiteade 25.03.2020

Raamatukogu jääb seoses eriolukorraga suletuks 1. maini või uue korralduseni. Olukorra leevendamiseks avab raamatukogu alates 25. märtsist teavikute laenutuse piiratud mahus, käivitades pilootprojekti raamatute tellimiseks Omniva pakiautomaatidesse.

Loe edasi...

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogud on avatud kõigile Eesti elanikele

Üleriigilise eriolukorraga seoses avas Tallinna Keskraamatukogu 18. märtsil oma e-raamatukogud kõigile Eesti elanikele.

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee