Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

15.11.2007

Reedel, 16. novembril kell 15 avatakse Tartu Linnaraamatukogu Annelinna harukogus
(Kaunase pst 23) Slovaki Vabariigi suursaatkonna vahendatud stendinäitus „16.-19. sajandi Slovakkia”.

Slovaki Vabariigi Kultuuriministeeriumi ja Välisministeeriumi ning Slovaki Rahva Muuseumi koostatud näitusel on eksponeeritud 17 stendi Slovakkia ajaloost.

Slovakkide esivanemad asustasid praeguse Slovakkia ala 5.-6. sajandil. Tänapäeva Slovakkia alusepanijaiks on keskaegsed linnad ning käsitöö ja kaubanduse areng. Slovakkiale tõi kuulsust metalli, eriti hõbeda- ja vasetööstus. Slovakkia pealinn Bratislava oli mitme sajandi vältel ajaloolise Ungari riigi pealinn, kus krooniti valitsejaid. Mitmel stendil tutvustatakse slovaki rahvuse taassündi ja tänapäevaseks rahvuseks kujunemist, mille jaoks oli põhjapanev 1843. aastal kinnitatud slovaki kirjakeele norm.

Slovakkia ajalugu tutvustavat rohke pildimaterjaliga illustreeritud näitust saab Annelinna raamatukogus vaadata 15. detsembrini.

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee