Registreeru lugejaks, vaata oma laenutusi, pikenda ja telli Minu ESTERis

Raamatukogu I korruse ajakirjanduse saal on remondi tõttu ajutiselt suletud. Ajalehti ja ajakirju saab lugeda ja laenutada peamaja II korruse erialasaalis ning Raeplatsi lugemistoas. 

14.11.2007

12. – 15. novembrini korraldatakse Tartu Linnaraamatukogus traditsioonilist Põhjamaade raamatukogunädalat, mille teema on tänavu „Naised Põhjalas”. Raamatukogunädala üritused keskenduvad Põhjala kuulsate naiskirjanike Sigrid Undseti (125. sünniaastapäev) ja Astrid Lindgreni (100. sünniaastapäev) loomingule, mille humanistlik sõnum küünib läbi aegade.

Raamatukogunädala raskuskese on seekord Annelinna raamatukogus ja põhirõhk Astrid Lindgreni loomingust inspireeritud lasteüritustel. Kahel päeval mängis linnaraamatukogu nukuteater lastele etendust „Vahtramäe Emil”. 14. novembri keskpäevast on raamatukogu laste päralt, sest üritusest „Meie, Lindgreni lapsed” võtavad osa õpilased kõikidest Annelinna koolidest. Sigrid Undsetist ja Norra naiskirjandusest laiemalt räägib 15. novembril raamatukogu kohvikus TÜ skandinavistika osakonna õppejõud Kristel Zilmer.

Astrid Lindgreni (1907-2002) loomingust on rõõmu ja jõudu ammutanud mitmed põlvkonnad. Kahtlemata on ta üks armastatumaid lastekirjanikke. 1958. aastal omistati talle tähtsaim lasteraamatuauhind - H. C. Anderseni medal. 2002. aastal loodi aga Astrid Lindgreni mälestusauhind, millega tunnustatakse lastekirjanikke kogu maailmast. A. Lindgren on külastanud ka Eestit ja nimetatud Haapsalu aukodanikuks, viljakas on olnud tema koostöö eesti päritolu raamatukunstniku Ilon Wiklandiga, kes on illustreerinud suurema osa tema teostest. Margareta Strömstedti kirjutatud Astrid Lindgreni elulugu ilmus eesti keeles 2000. aastal.

Sigrid Undset (1882-1949) on üks armastatumaid Põhjamaade naiskirjanikke. Tema loomingu peateema on naise elu ja õnneotsingud. S. Undseti tuntuim teos on keskajaaineline romaanitriloogia „Kristiina Lauritsatütar” (1920-22, e. k. 1935-36, 1989). 1928. aastal pälvis Sigrid Undset Nobeli preemia. Rahvusvaheline Astronoomiaunioon on omistanud ajalugu, mütoloogiat ja armastust sügavalt mõistnud kirjaniku nime ühele planeedi Veenus kraatrile. S. Undseti elulugu käsitleb Tordis Orjasaeteri teos „Inimeste südamed”, mis on tõlgitud ka eesti keelde.

Raamatukogunädalat korraldatakse tänavu kõikjal Põhjamaades juba üheteistkümnendat korda. Igal aastal on tähelepanu keskmesse tõstetud erinev teema, nt põnevusjutud, rännud, meri, saagad ja müüdid Põhjalas. Tartu Linnaraamatukogus on tänavune raamatukogunädal järjekorras üheksas. Nädala läbiviimist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus

Uudised

Remont I korruse ajakirjanduse saalis

Alates 1. novembrist on ajakirjanduse saal I korrusel uuenduskuuriks suletud. Järgnevate nädalate jooksul saab värskeid ajalehti ja ajakirju lugeda ning laenutada Raeplatsi lugemistoas (Raekoja plats 11) ja raamatukogu peamaja II korrusel erialakirjanduse saalis. Vanemate ajakirjade ja ajalehtede kättesaamise aeg võib pikeneda.  I korruse infopunkti tellitud raamatuid saab kätte erialakirjanduse saalist. Vabandame ebamugavuste pärast!

 

Tartu laste- ja noortekirjanduse festivalil asuvad üles nii kirjanikud kui ka lapsed ja noored ise

Kolmandat korda toimuv Tartu laste- ja noortekirjanduse festival kutsub 9.–12. oktoobrini osa saama sündmustest nii lapsi ja noori kui ka täiskasvanuid. 

Loe edasi...

Kompanii 3/5, Tartu 51004      Pikendamine: +372 736 1380   laenutaja@luts.ee       Sekretär: +372 736 1370   oskar@luts.ee